Ayrılık Acısı Çekenlere Öneriler

ayrilik-acisi-cekenlere-oneriler

Biten ilişkilerin ardından kadınlar erkeklere oranla daha fazla acı çekmektedir. Özellikle ilk aylarda biten bir aşkın ardından kadınlarda görülen stres, bunalım ve depresyon daha fazladır. Büyük bir kalp kırıklığının ardından onsuz bir yaşama alışmak elbette ki zor gelecektir. Ancak yeni bir hayata başladığınızı ve hayatınızı düzene sokmanız gerektiğini de unutmamanızda fayda var. Peki biten bir aşkın küllerinden kurtulmak için neler yapılmalıdır? Bu yazımızda ayrılık acısı çekenlere öneriler sunarak hayatınızı kaldığınız yerden nasıl mutlu yaşayabileceğinizden bahsedeceğiz.

  • Hayatınızdan çıkmış birini artık yaşamınızın hiçbir köşesinde bulundurmamalısınız. İlk iş onu görmenizi, ne yaptığınızı öğrenmenizi ve gördükçe de unutmanızı önleyecek sosyal medya hesaplarınızdan çıkarmanızdır.
  • Eğer ayrılık sürecini tek başınıza geçirmek istiyorsanız mutlaka bir arkadaşınızı çağırın. Omzunuzu yaslayacağınız bir arkadaşınızın olması ve onunla dertleşmeniz sizi daha da rahatlatacaktır.
  • Çoğu ayrılıkta erkeklerin arkadaş kalalım önerisi bayanlara cazip gelir. Onsuz olmaktansa arkadaş kalarak bazen görüşmek içinize su serpebilir. Ancak doğru kararı vermek için biraz süre istemenizde fayda var.
  • Arkadaşlarınızla ve ailenizle daha fazla vakit geçirin. Kafanızı dağıtmanızı sağlayacak aktivitelere yönelin ve sizi mutlu eden şeylerle ilgilenerek eskiyi unutmaya çalışın.

Ayrılık acısı çekenlere öneriler yazımızda en önemli tavsiyemiz ise ağlamak istediğinizde kendinizi rahat bırakarak içinizdeki tüm kini ve öfkeyi kusmanızdır. Dilediğiniz kadar ağlayın ve acınızı içinizde tutmaktan kaçının.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!