Bilinmeyen Stil Yanlışları | matrouge

Bilinmeyen Stil Yanlışları

Genç bir görünüm için sadece doğru makyaj tekniklerini uygulamak yeterli olmuyor. Aksesuar ve kıyafet tercihlerinde de dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var. Mom Jeansler, retro gözlükler, tüvit ceketler… Hepsi son birkaç yılın trend parçaları olsalar da aslında sizi olduğunuzdan yaşlı gösteriyorlar. İşte daha genç bir görünüm için dikkat etmeniz gerekenler:

Jean gibi bazı kumaşlar, stilinize genç ve enerjik bir hava katar. Ancak tüvit kumaşlar genellikle takım elbiselerde kullanıldığı için sizi daha olgun gösterir. Eğer erkeksi bir görünüm peşindeyseniz, tüvit yerine ince çizgili ya da koyu renkli kumaşlara yönelebilirsiniz.

Retro görüntüleriyle onlara karşı koyamıyor olabilirsiniz. Ancak hiçbir kadın burnunun ucuna iliştirilmiş minik okuma gözlükleri ile genç görünemez. Eğer okuma gözlüğü kullanmaya ihtiyacınız varsa, zincirsiz, şirin ve modern olanları tercih edin.

Çok trend olsa da gri saç rengi her kadını olduğundan yaşlı gösterir. Bu saç rengi, ileriki zamanlarda, saçlarınızı boyamak yerine doğallık tercih ettiğinizde iyi bir seçenek olabilir. Ancak genç kızlar ve orta yaşlı kadınlar bu saç stiline yönelmemelidir. Daha iyi ve sağlıklı bir görünüm için cilt renginize uygun doğal tonları tercih etmelisiniz.

Hırkalar, kullanışlı bir parça gibi görünseler de özellikle kilolu kadınlar için kötü bir tercihtir. Formunuzu olduğundan daha büyük gösteren hırkalar yerine iyi dikim bir ceket ya da blazerlar giymeniz sizi daha modern ve genç gösterecektir.

90’ların yüksek belli ve bol kesim kotları her ne kadar yeniden trend olsalar da yaşlı görünmenize neden oluyor. Piyasada her zevke ve bedene hitap eden pantolon kalıpları varken kendinize en çok yakışanı seçmek için çaba harcamamanız hata olur.

Daha yaşlı görünmenize sebep olan şeylerin başında size yakışmayan ve soluk görünmenize sebep olan renkler gelir. Hemen herkes doğru tonda kırmızı ya da mavi içinde iyi gözükse de, kişisel tercihinizi cildinizi aydınlatan renklerden yana kullanmalısınız.

Gösterişli bir allık ve ruj da en az hiç makyajsız olmak kadar yaşlı gösterebilir. Hala kendinize en uygun olan makyaj stilini bilmiyorsanız, bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Artık göz farları da ruj ve dudak parlatıcıları gibi şeffaf ve parlak olarak üretiliyor. Doğru renkleri doğru şekilde uygulamayı öğrendiğinizde makyajınız sizi asla yaşlı göstermeyecektir.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!