Bu Besinler Cinsel Hayatınızı Canlandıracak

besinAfrodizyak etkili besinler:

Yumurta, hindi, yoğurt, bal, pekmez, hurma, çikolata, Hindistan cevizi, Antep fıstığı, susam, badem, ceviz, fındık, maydanoz, nane, roka, fesleğen, şalgam, ayçiçeği, kuşkonmaz, kereviz, enginar, bezelye, salatalık, sivribiber, havuç, soğan, domates, kırmızıbiber, hardal, tarçın, kekik, vanilya, zencefil, köri ve diğer baharatlar.

besin1Ayrıca kivi, muz, çilek, avokado, incir, karpuz, ahududu, şeftali, armut, kayısı, mango, üzüm, elma ve greyfurt da afrodizyak etkisi olan meyveler arasında kabul edilmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenmede önemli bir yer tutan meyve suları, vücudun cinsel aktivite potansiyelinin artması açısından faydalı olabilmektedir. Belirtilen meyvelerden hazırlanan meyve sularında da benzer etkilerin bulunduğu iddia edilmektedir.

Diğer yandan ideal vücut ağırlığının %15 oranında altında veya üzerinde olmak, ağır sporlar ile uğraşmak, stres, düzenli olarak alkol kullanımı ve sigara içilmesi gibi davranışlar cinsel hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Buna karşılık aktif spor, yoga ve meditasyon yapmanın, sağlıklı beslenmenin ve düzenli bir cinsel hayat sürdürmenin olumlu etkiler yaratacağı, ancak bilimsel olarak başarı şanslarının ne olduğunun kanıtlanmadığı ve garantisinin bulunmadığı bildirilmektedir.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!