Cildinizi Yenilemenin Yeni Yolu: Uyku Maskeleri!

‘Güzellik Uykusuna’  Yepyeni Bir Anlam Katan Yeni Cilt Bakımı Yöntemini Keşfedin.

Yoğun, modern bir yaşam tarzının etkileri, cildimiz üzerinde giderek daha fazla gözle görülür bir hal alıyor.
Uzun Çalışma saatleri, maruz kaldığımız kirlilik, çok sağlıklı olmayan diyetlere başvurmamız; cildimizi susuz bırakmak, matlaştırmak ve erken zarar görmeye yatkınlık gibi çok büyük  etkilere sahiptir. Birçoğumuzun özel bir cilt bakımı rutinini takip etmemize rağmen; daha iyi, daha temiz ve daha parlak bir cilt elde etmek için yapabileceğimiz bir şey var mı?
Cevap basit: sadece sür ve uyu.
Uyku, vücudumuzun tamir ve iyileşme zamanıdır, ama aynı zamanda, çoğu güzellik ürününün, vücudun dinlenme saatlerinde daha etkili bir şekilde nüfuz ettikleri için en etkili olduğu zamanlardır. Buna boşyere  ‘güzellik uykusu’ demiyoruz.

Uyku saatlerinizin cildinize güzellik katmasını sağlamak ve cildinizi iyileştirmek istiyorsanız,uyku maskeleri aradığınız cevap olabilir.
Evet! Yanlış duymadınız; siz uyurken bir maske yapacak bunu.

Peki ama yastığımı kirletmez mi? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Tam aksine; modern maskeler geleneksel kil formüllerinden çok farklı olarak kolayca emilen bir jel veya krem şeklindeler.

Uyku maskesi kullanmanın yararları nelerdir?

Gece uyku maskelerinin, normal maskelerden farkı cilt için sağladıkları uzun süreli ve derin tedavidir. Uyurken uzun süre boyunca maskeyi bozulmadan bırakmamız, ürünün emilmesi ve etkili olması için gerekli zamanı sağlamış oluruz.  Cildinize gereken hassasiyeti gösterir ve ölü cilt hücrelerini zaman içinde ortadan kaldırır.

Uyku maskelerini nasıl kullanırım?

1.Gece maskesini daima temiz ve yıkanmış bir cilt üzerinde uygulayın.Düzgün temizlenmediyse, gözenekler maskenin cildin derinliklerine
nüfuz etmesine izin vermeyecektir.

2.Yüzünüzü ve boynunuzu maske ile cömert bir tabakada örtün ve emmeye yardımcı olması için cildinize hafifçe masaj yapın.

3.Maskeyi, uyumadan en az 15-20 dakika önce uyguladığınızdan emin olun, aksi takdirde yastığınızın çoğuna bulaşıp, hayati bir ürünü boşa harcayabilirsiniz.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!