Dile Estetikten Ne Dilersen

1454139093_Dile_estetikten_ne_dilersen

Estetik cerrahi gelişen teknolojinin ve yeni çıkan tekniklerin yardımıyla bireylere özgüven kaybı ve estetik kaygı yaşadıkları noktalarda yardımcı oluyor.

Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, estetik cerrahide uygulanan son teknoloji ve trend uygulamaları anlattı:” Eskiden estetik cerrahi özellikle sahne veya ekran önünde yer alan isimlerin yaptırdıkları bir tıp dalıydı. Fakat artık ev hanımından, gençlere, iş adamından çalışan bayanlara kadar kısaca halkın tüm kesiminin ilgi alanına giriyor. Temelde estetik kaygı yaşadıkları bölgeleri düzeltmek için ve özgüvenlerini sarsan ve kendilerini sonrasında daha iyi hissedeceklerini düşündükleri operasyonlara yöneliyorlar. En basit anlatımıyla, yaz sonrası cildinde oluşan leke sorununu çözümlemek için estetik medikal uygulamalardan faydalanıyorlar çünkü ufak bir uygulama ile artık çözüm sağlayabileceklerinin ve aynalara gülümseyerek bakabileceklerinin farkındalar”.

Yerleşmeden önlem al

“Estetik cerrahi ve medikal uygulamaların en fazla ilgilendiği anlardan birisi yaşlanma belirtileri üzerinedir. İnsanlar artık 30’lu yaşlardan itibaren ciltlerinde oluşan bu form kaybının önüne geçmek istiyorlar. Bunun için cerrahiden evvel, medikal uygulamalara yöneliyorlar çünkü bu şekilde kırışıklıklar yerleşmeden önlem almak ve yaşlılık belirtilerini öteye itmek mümkün. Bunun için başta Örümcek Ağı estetiği, Ultraterapi, secret, ütüleme gibi uygulamalar yapılıyor. Yüz bölgesinde yine, botoks, gözaltı ışık dolgusu, dudak dolgusu gibi uygulamalar da yapılabilir” açıklamasında bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, birincil amacın her zaman doğallıktan çıkmadan, aslına uygun ama kontürü belirgin hale getiren uygulamalar olması gerektiğinin altını çizdi.

Daha az iz, daha az acı

“ Gelişen teknolojinin estetik cerrahiye en büyük katkısı, bireylerin daha az acı çekmesi ve bedenlerinde daha az iz kalması konusundadır. Burun estetiğinde dahi, pratik teknikleri, kemik kırmadan, ufak törpülemelerle ve burun ucunu kaldırarak yeniden şekil vermeyi amaçlıyoruz. Kepçe kulak estetiğinde cerrahiden önce, medikal iplerle kulağa yeniden açı verebilmeyi planlıyoruz. Kök hücre bugün cerrahide en büyük kozumuz, hemen her gençleştirme ameliyatımda mutlaka kök hücrenin avantajlarını kullanıyorum. Söz gelimi meme veya popo büyütmede de aynı şekilde kök hücreden zengin yağ transferi uygulaması, yabancı bir cismin yerleştirilmesinden çok daha fazla fayda sağlıyor. Kök hücre yenilenmeyi hızlandırıyor, sosyal hayata dönüşü kolaylaştırıyor, görüntü olarak en doğal formu kazandırıyor. Bu şekliyle artık insanlar diledikleri her zaman estetik cerrahiden yardım alabileceklerini biliyorlar” ifadesinde bulunan Cihantimur: “Dile estetikten ne dilersen ve kendini iyi hisset!” diyerek sözlerini tamamladı.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!