Dövme Veya Kalıcı Makyajınızdan Sıkıldıysanız | matrouge

Dövme Veya Kalıcı Makyajınızdan Sıkıldıysanız Sildirin Gitsin

dovme-kalici-makyaj-sildirmek

Lazer teknolojileri pratik uygulamasıyla artık istenmeyen kalıcı makyaj ve dövmelerin silinmesine fayda sağlıyor.

Estetik International Sağlık Grubu tarafından yapılan açıklamaya göre, yaz mevsimi gelmeden evvel dövme sildirmek isteyenlerin sayısı günden güne artıyor ve büyüklüğüne göre birkaç seansla oldukça etkili sonuçları aldıklarını söylüyorlar: “Dövme, kimlik belirlemek ve cildi süslemek amacıyla neolitik çağlardan beri uygulanan bir işlem. Zaman içinde yapılan dövmenin büyüklüğünden ya da şeklinden sıkılan, şikâyetçi olan pek çok insan, dövme sildirme yöntemlerini araştırmaya başlıyor. Kliniklerimizde dövme silme işlemi oldukça pratik uygulamasıyla lazer eşliğinde yapılarak artık istenmeyen dövmeler için çözüm sağlayabiliyor”.

Birkaç seansta sonuç alınıyor

Estetik International Sağlık Grubu’nun açıklamasında ayrıca şunları söyledi: “Dövme cildin dermis tabakasına uzanan pigmentlerle yapılır. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen dövmeleri yaptırdıktan sonra, farklı sebeplerden dolayı kurtulmak isteyen hastalarımız oluyor. Estetik International kliniklerimizde, profesyonel şekilde yapılmış ve kaliteli pigmentlerle tasarlanmış dövmelerde dahi, birkaç seansta son derece iyi sonuçlar alabiliyoruz”.

Dövme silme işleminde kullanılan lazer cildi zedelemez

Lazerle dövme silme işleminin dünyada altın standart olarak kabul edildiğini ve cildi etkilemeden silme işleminin yapıldığını söyleyen Estetik International “ Dövme silmede kullandığımız uygun dalga boyuna sahip lazer cihazı hedefe odaklanan atışlar yapar. Dövmeli ciltte dışa doğru bir tabaka oluşmuştur, işte lazer ışını bu tabaka tarafından emilir ve pigmentlerin parçalanmasını sağlar. Dalga boyutunun ayarlanması ise, doktorun profesyonelliğine bağlıdır. Cildi tahriş etmeden, ne kadar, hangi ölçüde enerjinin verileceğine karar vermek en önemli konudur. Bu sebeple dövme sildirme uygulaması için mutlaka doğru klinik ve konunun uzmanı bir doktor seçilmelidir” açıklamasında bulundu.

Kalıcı makyaj da silinebilir

“Kalıcı makyaj da aslında bir çeşit dövmedir fakat kalıcı makyajda pigmentler daha yüzeysel olarak uygulanmakta olduğu için daha kolay bir şekilde çıkartılabilir “ diyen Estetik International, ayrıca şu eklemelerde bulundu: “Kalıcı makyaj silme için de yine lazer teknolojilerinden faydalanıyoruz. Burada da yine başarılı sonuçların alınabilmesi için kullanılan lazer cihazının ve işlemi yapan doktorun yeteneği çok büyük önem taşımaktadır. Cilde herhangi bir zararın verilmemesi için seçim yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor”.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!