Erkekler Hakkında Aslında Bilmediklerimiz

Erkekler hakkında bize öğretilen yalanlar:

1Sevdiklerine kötü davranırlar

”Senden hoşlandığı için sana kötü davranıyor.’’ lafını hepimiz çocukken duymuşuzdur. Fakat kötü davranmakla sizle alay etmek arasında fark var. Çocuklara sevgiyi kötü davranmakla bağdaştırarak öğretmek yanlıştır. Bunu bilinçaltlarına itip büyüdüklerinde ilişkilerinde kullanabilir ve başarısız ilişkiler yaşayabilirler.

Ağlayamazlar

Erkekler de tıpkı bizler gibi insandırlar ve duyguları vardır. Erkeklerin ağlamadıklarını düşünmek saçmadır çünkü herkes ağlar. Gözyaşı dökmekte hiçbir sakınca yoktur. Erkeklere robot muamelesi yapmayın.

Çok güçlüdürler

Erkekler ile kadınların güçlü oldukları konular birbirleriden farklıdırlar ama ikisi de eşit güçtedirler. Cinsiyet, bir kişinin ne kadar güçlü olduğunu belirleyemez.

Young man cutting nose with scissors, side view, close-up

Young man cutting nose with scissors, side view, close-up

Herkesle yatarlar

Erkeklerin birçok kadınla birlikte olmaları sosyal açıdan kabul edilebilir bir durumdur ama aynı şeyi kadınların yapmaları uygun görülmez. Eğer bir şeyi yapmak bir cinsiyetin mensubu insanlar için uygunsa, diğer cinsiyettekiler için de uygun olmalıdır. Kadın ve erkeklere eşit davranılması gerekir.

Hesabı erkekler öder

Geleneksel bir yapıya sahipseniz, büyük ihtimalle, hesabı erkek arkadaşınızın ödemesini tercih edersiniz. Fakat her seferinde hesabı sadece bir tarafın ödemesi adil değildir. Neden maddi ve manevi yükler hep bir tarafa yüklensin ki?

Erkekler para kazanır

Eskiden toplum, erkeklerin eve ekmek getirmesinin, kadınların ise evde kalıp çocuklara bakmasının doğru olduğunu söylerdi. Artık bu inanış böyle devam etmiyor. Sevgiliniz ya da eşinizle bu konuyu konuşarak kendinize uygun bir düzeni pekala belirleyebilirsiniz.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!