Eşinizle Kaliteli Zaman Geçirmenin Yolları | matrouge

Eşinizle Kaliteli Zaman Geçirmenin Yolları

Çiftlerin birçoğu, evlendikten sonra, eşleriyle kaliteli ve güzel zamanlar geçireceklerini düşünürler. Maalesef, günümüzde yaşanan birçok evlilikte bu mümkün değil. Çok çalışmak, işe daha fazla zaman ayırmak, çocuklarla olmak için baş başa kalacakları zamanlardan feragat etmek ve arkadaşlarıyla olmayı tercih etmek gibi nedenler sonucunda evli çiftler, birbirlerine çok fazla vakit ayıramazlar ve bu da evliliklerini kötü etkilemeye başlar. Bu metodlarla artık eşinizle kaliteli zaman geçirmek çok kolay.

1Baş başa kalmak için plan yapın, eşinizle baş başa zaman geçirebileceğiniz bir hafta sonu planlayın. Bu günü mutlaka takviminize yazın ve alarm kurun. İlla bir yere gitmenize gerek yok, evde de baş başa vakit geçirebilirsiniz. Planınıza sadık kalın ve kesinlikle bu hafta sonunu başka bir etkinlik yapmak için kullanmayın.

Ayda bir kez, evde sessizce geçireceğiniz bir akşam ayarlayın. Bu akşamda sadece baş başa televizyon izleyin ve koltuğunuzda uzanın.

Haftada en az bir kere, birlikte öğlen veya akşam yemeği yiyin. Güzel havalarda, açık havada, piknik de yapabilirsiniz.

İlk flört etmeye başladığınız zamanlardaki gibi, birbirinize randevular verin ve ayda bir kez, genç aşıklar gibi buluşarak, zaman geçirin.

Gönüllü işlerde birlikte görev alın veya yoga dersi almak gibi aktivitelere katılın.

Birbirinizi baştan çıkarmak için, yatak odanızda ufak oyunlar oynayın veya değişik fanteziler geliştirin.

Çocuklarınız olmadan vakit geçirin, çocuklarınıza, kararlaştırdığınız gece, baş başa vakit geçireceğinizi söyleyin ve çok acil bir durum olmadığı sürece sizi rahatsız etmemelerini isteyin.

Evde olsanız bile, çocuklarınızla birkaç saatliğine ilgilenmesi için bir bakıcı tutun. İnanın bu tahmin ettiğinizden de çok işe yarayacaktır.

Samimi olduğunuz arkadaşlarınızdan veya başka bir çiftten, bir geceliğine çocuklarınıza göz kulak olmalarını isteyin ve o gece baş başa romantik bir yemek yiyin.

3Kısa da olsa zaman yaratın, eşinizle birlikte vakit geçirmek için bir plan yapamadıysanız bile, ilk fırsatta dışarı çıkın ve yarım saat, evinizin çevresinde, el el yürüyün.

Birlikte yemek yapın, bulaşık yıkayın veya evi temizleyin. Bunlar, kulağa çok kaliteli geçirilecek kaliteli zamanlar olarak gelmese de, birlikte vakit geçirmek için bahane yaratmış olursunuz.

Arabanızla bir yerden bir yere giderken, müzik veya radyo açacağınıza, eşinizle muhabbet etmeye özen gösterin.

Birlikte duş alın.

Mutlaka her gün 20 dakikanızı, birbirinizle konuşmaya ve o gün ne yaptığınızı anlatmaya ayırın.

Uçak veya tren ile seyahat ederken, kitap okumak veya çalışmak yerine, birbiriniz ile ilgilenin, bol bol konuşun, muhabbet edin.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!