Evde Hindistancevizi Yağı Bulundurmanız için 5 Neden | matrouge

Evde Hindistancevizi Yağı Bulundurmanız için 5 Neden

Hindistancevizinin muhteşem mucizeleri:

1. Saçlarınız uzamıyor ve dökülüyor, saç telleriniz mi inceldi, saç derisi problemleriniz ya da kepek sorununuz mu var? Aynı zamanda saçınızın daha hacimli ve parlak olmasını mı istiyorsunuz? Bu iş için alacağınız kremdeki zararlı kimyasallar olmadan, Hindistan cevizi yağı sürerek istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Aynı zamanda bu harika yağla düğüm olmuş saçlarınızı kopmadan kolayca açabilirsiniz.

2. efe1Hindistan cevizinin bir hüneri de tükettiğinizde size daha çok enerji ve dayanıklılık sağlamak. Kolayca sindirilen bu yağın içindeki yararlı asitler enerjiye çevrilmek üzere direkt olarak karaciğere gönderiliyor. Üstelik içindeki virüslerle savaşan maddeler sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor.

3. Diş eti problemleri, diş sarılığı, çürükler ve ağız içi bakterileri yüzünden diş doktorlarında acı çekmeye son. Alıyorsunuz bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını ve 15-20 dakika boyunca ağzınızın içinde çalkalıyorsunuz, sonra da ağzınızı suyla yıkıyorsunuz. Yüzyıllardır bilinen bu teknik nefesinizin de daha iyi kokmasını sağlıyor. Düzenli uygulayanların çok memnun olduğu bu yöntemi haftada üç kez yapabilirsiniz.

4. Her yerde bulabileceğiniz bu mucize yağ yaşlanmayı da geciktiriyor. Hindistan cevizi yağı vücuttaki antioksidan seviyelerini artırdığı ve karaciğerle olan etkileşimi sonucu stresi azalttığı için yaşlanma sürecini yavaşlatıyor. Ayrıca vücudunuza detoks etkisi de yapıyor. Yani kahvaltıda antioksidan bakımından zengin böğürtlen gibi meyvelerle birlikte alacağınız bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı pahalı anti-aging kremlerinin vaat ettiklerinizi sizin için zaten yapıyor.

5. efe3Cildinizin daha pürüzsüz ve yumuşak olmasını, yanıklarınızın iyileşmesini istiyorsanız; ya da akne, egzama ve sedef gibi sorunlarınızı azaltacak bir çare arıyorsanız Hindistan cevizi yağına başvurabilirsiniz. Bu yağ özellikle banyo sonrası kullanıldığında derinin onlarca kat altına işleyebildiğinden cilt için oldukça yarar sağlıyor.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!