Evlilik Öncesi Cinsel Yaşam | matrouge

Evlilik Öncesi Cinsel Yaşam

evlilik-öncesi-cinsel-yaşam

Toplumumuzun kanayan yaralarından biri evlilik öncesi cinsel yaşamın olup olmamasıdır. Toplum yapımız hala bekaret konusunu tartışırken batılı görüşe sahip birçok genç bekaret konusunda oldukça özgür davranmakta ve evlilik öncesi cinsel yaşam yaşayarak hem cinselliği öğrenmekte hem de hayatını paylaşmak istediği kişiyle uyumlu olup olmadığını görmek istemektedir.

Evlilikte cinsel uyum önemli midir?

Evlilik çok önemli ve dikkatli karar verilmesi gereken bir konudur. Birbirini tanımayan ya da tanıdığını zannederek hemen evlilik kararı alabilen gençler, zamanla bu konuda çoğu sebeplerden dolayı pişmanlık duyabilmektedir. Bu pişmanlık konularından biri de cinsel yaşantıdır.

Günümüzde birçok genç, evlilik öncesinde cinsel yaşam sürerek birbirini daha iyi anlamaya ve tanımaya çalışmaktadır. Cinsel yönden yaşanacak tecrübe evlilik zamanında da çiftlere yol göstermekte ve hem vücudunu tanımak hem de neler yapacağını görmek açısından çiftlerin işine yaramaktadır. Ancak çoğu erkek bu konuda evlendikten sonra eşlerine pek güvenmiyorlar.

Cinsel yönden uyumun olması hemen her çift için önemli bir konudur. Bu yüzden çoğu çift evlilik öncesi cinsel yaşam düşünüyor ve uyguluyor. Günümüzde birçok çift biraz da batılı düşünmek açısından evlilik öncesi cinsellik yaşamayı istiyor.

Cinsel uyumsuzluk boşanma sebebi olabilir mi?

Evlilikte çiftlerin birbirini en iyi şekilde tanıması ve uyum durumunun olması çok önemlidir. Bu konuda evlilik öncesi cinsel yaşam da en etkili konulardan birini oluşturur. Evlilikte uyumun olması, ten uyumunun yakalanması konuları oldukça önemlidir. Cinsellik, evlilik hayatında oldukça önemlidir. Bir evliliğin yürümesi sadece cinselliği bağlıdır demiyoruz ancak en etken faktör cinselliktir diyebiliyoruz. Çünkü eşlerin birbirine yakınlaşması, duyguların birbirine karışması ve tensel uyum evlilik düzeninde oldukça önemlidir.

Günümüz boşanmalarının çoğu geçim sıkıntısının yanında cinsel yönden uyumsuzluk ilk sıralarda yer almaktadır. Çiftlerin çoğu cinsel uyumsuzluk yaşadığında birbirlerinden uzaklaşmakta ve dışarıya yönelebilmektedir. Bu zamanla çiftler arasında boşanma sebebi olarak karşılarına çıkabilmektedir. Çiftler arasında tensel bir uyumsuzluk olduğunda bunun çözümü profesyonel yardım alınarak cinsel terapi eğitimleri ile giderilebilir.

Evlilik, kolayca karar verilebilecek bir konu değildir. Çiftlerin birbirine her yönden uyumlu olması ve birbirini tanıyor olması önemlidir. Evlilik öncesi cinsel hayat da bunlardan biridir. Eğer eşiniz olacak kişiyi cinsel yönden tanımak istiyorsanız evlilik öncesi cinsel hayatı düşünebilirsiniz. Ancak yetiştiriliş tarzınız, toplumun baskısı bu konuda çiftlere pek şans tanımaz.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!