Eyeliner Çekmenin Farklı Yolları

Eyeliner çekmenin yolları:

Eyeliner kurtarıcı bir makyaj malzemesidir. Bazen sırf bununla makyaj yapabilir ve gözlerimizi ön plana çıkarabiliriz. Ama böyle olmasının yanında aynı zamanda en zor sürülen makyaj malzemelerinden biri olması ne büyük bir adaletsizlik değil mi?

Bugün araştırıp bulduğum farklı farklı eyeliner çekme tekniklerine yer vereceğim. Siz de bunlar yardımıyla umuyorum eyelinerınızı kusursuz bir şekilde çekebilirsiniz.

İlk aşamada likit eyelinerlardan uzak durmanızı öneririm. Sizler için doğru tercih keçe uçlu kalem eyeliner ya da jel eyeliner olacaktıreyeliner cekme yontemleri 03

 

Birçok farklı eyeliner çekme tekniği var ama eminim günlük olarak kullanabileceğiniz üstelik çoğu insanda gördüğünüz eyeliner çekme yöntemi gözünüze çarpmıştır. İlk satır bize en çok tanıdık gelen çizgileri içeriyor.

eyeliner cekme yontemleri 05

İlk olarak gözünüzün üzerine düz bir çizgi çekip kuyruğu sonradan uzatabilirsiniz. Çizgi çekme konusunda zorlanıyorsanız birbirinin hizasında ufak noktalar yapıp sonra da bu noktaları birleştirmeyi deneyebilirsiniz. eyeliner cekme yontemleri 04

Bu model üsttekinden biraz daha farklı. Bunun kuyruğu daha yukarıya çekilmiş ama yöntem aynı. Kuyruğun ne kadar olacağına, yukarıya ne kadar uzanacağına karar verecek olan sizsiniz.

eyeliner cekme yontemleri 02

 

Burada dıştan içe doğru gidilmiş ve göz pınarlarına eyeliner hiç yaklaştırılmamış bile. Bana göre bu diğerlerine nazaran bir tık daha zor, ama çok daha aydınlık bir göz makyajı.

eyeliner cekme yontemleri 01

 

Çizgi doldurma eminim birçoğumuzun çok daha kolayına gelecek. Kısa çizgiler çekerek göz makyajınızın ana hatlarını oluşturun ve sonrasında çizgilerle göz kapaklarınız arasındaki boşlukları doldurun.

eyeliner cekme yontemleri 07

 

Biraz daha koyu ve iddialı olan bu tarzda ise yine çizgi doldurma kullanılmış. Ama çok daha kolay görünüyor bana göre. Sizce nasıl?

Hazır eyeliner yazısını yazmışken şunları da belirtmek isterim…

*İlk başta gözlerinizi kapkara yapmanız, simetriyi tutturamamanız son derece normal ama yılmayın. Eninde sonunda olacak.

*Bozulan yerlerde makyaj temizleme suyuna batırılmış kulak temizleme çubukları yardımınıza koşacak

*Fardan sonra, maskaradan önce sürmeye dikkat edin.

*Her eyelinerın bir kuruma süresi vardır. Gözlerinizi kırpmadan önce kurumasını bekleyin. Atla deve değil, en fazla 10 saniye.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!