Gerçek Stil Sahiplerin 5 Altın Kuralı

Trendleri, yeni cool markaları ve en hip görünümleri, internet sayesinde herkes biliyor. Sezonun gözdesi bir parçaya sahip olmak size +200 like getirebilir. Ama peki bu stilinizin gerçek olduğu anlamına mı gelir?

efe11-Üzerindekine sahip çık!
Stil sahibi insanların kıyafetleri asla “emanet” durmaz. Giydikleri kıyafetin içinde iyi görünürler çünkü onları özgüvenleriyle birlikte giyerler. Gün içinde bir düğmeleri kopsa ya da etekleri ters dönse de, tüm “kusurlarını” sahiplenmeyi çok iyi bilirler. Özgüven on kat daha cool görünmenizin bir numaralı anahtarıdır.

2-Etiket takıntısı mı?
Bit pazarı, ikinci el dükkanlar, Mango, Zara ya da Beymen! Onlar için etiket değil, malzeme önemlidir. Hiçbir zaman hiçbir markanın ya da mağazanın onlar için yeterince cool olmadığını düşünmezler. Markaya değil, kaliteye bakarlar. İlhamda sınır tanımazlar. Stilin nereden geleceği belli olmaz! Mesela büyükannenizin dolabına en son ne zaman baktınız?

3-Giyiniyorum öyleyse varım!
Stil sahipleri kendileri için giyinirler. Ve en önemlisi: Bir çok stil sahibi, stil sahibi olmak için giyinmez. Bu tamamen içlerinden gelir, günün sonunda kıyafetlerini beğendirmek istedikleri her zaman kendileridir. İşte tam olarak da bu yüzden, mikro ve makro trendleri yaratırlar, küçük bir dokunuşları etrafındakiler tarafından anında tekrarlanır!

efe24-Trend kuyusu
Trendleri her zaman takip etmezler. Onların varlığından mutlaka haberdar olurlar ama kendilerine yakışanı giyerler, her trendin üstüne atlamazlar. Trendlerin gelip geçici olduğunu çok iyi bilirler.

5-Copy+Paste
İlham alırlar hem de her şeyden! Ama onların kitabında kopyalamak yoktur. Çünkü stil sahibini kopyalamanın kötü bir kopya olduğunu çok iyi bilirler. Stil sahipleri farklı noktalardan beslenmeye bayılırlar ama örneğin defilelerde gördükleri bir görünümü birebir kopyalamazlar. Moda dünyasının onlara sunduğu stillerden yeni bir stil yaratırlar.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!