Güzelliğiniz İçin En Etkili Tavsiyeler | matrouge

Güzelliğiniz İçin En Etkili Tavsiyeler

guzellik-tavsiyeleri

1. Yumurtanın beyazı cildinizde olan gözenekleri götürür ve tazeler. Temiz gözenekler güzelliğiniz için önemlidir.
2. Yulaf cildi yumuşatır. Yulaf kendisinin yumuşatıcı etkisi ile güzelliğiniz için en popüler besindir. Biraz bal, limon suyu ve yulafı karıştırıp maske hazırlayın. Yüz cildinize sürün. Bu maske cildinizi ferahlatır ve yumuşatır. Bu maskeden elinize de biraz döküp yıkayabilirsiniz. Ellerinizin yumuşadığını hissedeceksiniz.
3. Sirke saçlarınıza parlaklık verecek. Ayda iki kez sirke ile saçlarınızı durulayın. Saçlarınızın parlak ve sağlam olduğunu hissedeceksiniz.
4. Bal ve şeker cildinizi besler ve güçlendirir. Bal ve şeker tozunu karıştırın. Bu karışımla cildinizi temizleyin güzelliğinizi ortaya çıkartın.
5. Limon suyu açıcı etkiye sahiptir. Saçlarınızı limon suyu ile durularsanız, o saçınıza hem parlaklık verecek, hem de saçlarınızın rengini yavaş yavaş açacak. Limon suyu hem de yüz derisinde bulunan pigment lekesini de açıyor.Hassas cildi olanlar limon suyundan kullanırken dikkatli olmalıdır.
6. Kahve selülite karşı etkili araçtır. Kahveden hazırlanmış maddeyi selülit olan bölümlere uygulayın. Etkisini kısa zamanda göreceksiniz.
7. Çay poşetleri gözlerinize parlaklık verecek. Siyah çay paketi gözlerinizin üzerine 10 dakikalık koyun ve gözlerinizin yeniden parladığını göreceksiniz.
8. Aspirin cildi temizlemek için güçlü etkiye sahiptir. 2 aspirin tanesini ve bir çay kaşığı balı karıştırın ve gözlerinizin etrafına çekin. 10 dakika sonra bol su ve dairesel hareketlerle yıkayın. Cildinizin zerafetliğini ve kızarıklıkların yok olduğunu hissedeceksiniz.
9. Zeytinyağı besleyici ve yumuşatıcı etkiye sahiptir. Cildinizi beslemek için zeytinyağı sürün ve 10-15 dakika sonra yıkayın. Zeytin yağını vücut için sabunlarının içine de ekleyip kullanabilirsiniz. Zeytin yağı güzel makyaj silici olarak da kullanılır.
10. Soda ve çilek dişlerinizi beyazlatacak. 1 adet çilek ve yarım çay kaşığı sodanı karıştırıp lapa haline getirin ve diş fırçası ile dişlerinize sürün. 5 dakika sonra dişlerinizi yıkayın. Dişlerinizin beyazlaştığını hissedeceksiniz.
11. Beyaz saçların çözümü ısırgan. Isırgan otunu kaynatıp alınan su ile saçlarınız her gün akşam masaj yaparsanız 1 hafta sonra beyaz saçlarınızı göze çarpacak kadar azaldığını göreceksiniz. Isırgan demlemesini içerseniz, bu sizin gözlerinizi güzel etkileyecektir.
12. Mısır kilo vermeye yardımcı olur. 6 kaşık mısır tanelerinin üzerine 2 su bardağı su ilave edip 30 dakika az ateşte kaynatmak gerekir. Sonra her gün 4 porsiyon yemek gerekir. Bu size ayda 5 kg kilo vermeye yardımcı olur.
13. Bal, gliserin ve 2 çorba kaşığı suyu karıştırın. 1 çay kaşığı yulaf veya buğday unu ekleyip karıştırın. Alınan maskeyi tırnaklarınızın etrafına çekin. 25-30 dakika bekletin. Bu tırnaklarınızı ve çevre etlerini güçlendirecek.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!