Hint Kınası ile Geçici Dövme Yapımı

Hint kınası ile dövme nasıl yapılır? Tarifi ,Geçici Dövme nasıl yapılır?

Yaz aylarında özellikle turistik beldelerde geçici dövme yaptırmanın çok moda olduğunu göreceksiniz. Hint kınası ile yapılan bu geçici dövmeleri siz kendiniz de yapabilirsiniz.İsterseniz nasıl yapıldığına geçelim.

hint-kinasi-dovmesi-nasil-yapilir

Malzemeler;

Oksijen suyu
Hint kınası
Koltuk altı kremi
Aydınger kağıdı
Dövme deseni kampüsteeen
Stabilo kalem

Hint kınasını küçük bir kapak gibi bir şeye 1 ve ya 2 çay kaşığı kadar koyun sonra oksijenli suyu üstüne dökün fakat karışımın ayarını çok iyi yapmanız gerekiyor gerçekten kalıcı ve gerçekten siyah bir şey istiyorsanız bu yaptığınız karışımı bir kaç kere yapmanız ve elinizin içine ve ya herhangi bir yerinize bir kaç kere deneyerek kıvamı bulmanız gerekir.

Herhangi bir yerinize yaptığınız deneme dövmenizi kuruyuncaya kadar evet sürdüğünüz dövme kuruyacak yani onu çıkarmak için ufalaman bile yeterli olacak derecede kuruması lazım.

Evet deneme dövmeniz kurudu ve yıkadınız ,ortaya gayet siyah belli olan bir şey çıkmıştır böyle olduysa herhangi bir problem yok demektir.
Şimdi dövme desenimizin üzerine aydınger kağıdını koyarak üzerinden Stabilo kalem geçiyorsunuz. (sadece etrafından geçin çizgilerin)

Sonra koltuk altı kremini dövme yapacağınız yere sürün ve üzerinden kalemle geçtiğiniz aydınger kağıdını bu kremi sürdüğünüz yere bastırın.
Desen çıktıktan sonra yaptığımız dövme karışımını desenlerin içine geçiyoruz dikkatli bir şekilde ve taşırmadan geçmeniz çok önemli.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!