İhanetin Affı Olur mu ? | matrouge

İhanetin Affı Olur mu ?

ihanet

Ne çok derdi var kadınların. Büyükler der ki çekene dert çoktur diye. Ama bunu da hep kadınlar için söylerler. Her şeyi sineye çeker kadın. Yokluğu, varlığı, hastalığı, sağlığı, kaynanayı, kocayı, çocukları, akrabaları. Her şeyi sineye çeker de ihaneti de çeker mi bilemem. Çekme kadın çekme. At o kocay01ı başından. Affettikçe başına daha neler gelecek. Çok seviyormuş, ölüyormuş, hepsi mış mış  mışda mış mış. Hikâye bunlar.

Adam sen affettikçe yemediği nane kalmadı. Başına daha ne gelmesi lazım da sen bu adamdan kurtulacaksın. Az da aklın kullan be kadın. Adam sana ihanet etmiş, aldatmış seni, belki sana param yok dedi o çok sevdiğin hırkayı almadı da, diğer hatuna giderken çiçek aldı. Hem onlar eve kazmadır da diğer kadına gelince görsen televizyon dizilerinden fırlamış romantik öküzlerdir pardon erkeklerdir.

Affetme, seni kırdı, incitti, duygularının tamiri ne şimdi ne de yıllar sonra tamir olmayacak, sen bunu hiç unutmayacaksın. Yüreğinde kocaman uçurum açıldı. Sen o uçurumu hiçbir zaman kapatamayacaksın. Zaten o da sana bu konuda yardımcı olmayacak, çok üstüne gitsen taaaa ananın evi orda gidebilirsin bile diyebilecek, çünkü senin varlığın onun için kocaman bir “HİÇ”, yoksa sana böyle bir şeyi yapabilir miydi? Ne farkı vardı diğer kadının senden, güzel miydi, yoksa çekici miydi, ya da zengin miydi ki, yada senden daha genç, Oysa sende onunla evlendiğinde gençtin, güzeldin. Ömrünü verdiğin adam, senin ömrünü yemekle kalmamıştı. Ömrüne ömür katacağını sandığı bir başka kadının ömründen çalmaya gitmişti. Affetme kadın. Kendini yargılama, suçlama, kıyaslama. Neden ben deme, suçlusu yok bu işin, delikanlı adam karısına ihanet etmez sen böyle düşün. Hastalıkta sağlıkta dediğin adam seni kandırdı bunu kabul et. Yoluna kaldığın yerden belki devam edemeyeceksin, ama bilemezsin ki bir kapının kapadığını, bir başkası aralar.

Ömür hep kış değildir, mevsimlerden baharı sev, yazı sev. Ama sana ihanet eden adamı SEVME, Affetme kadın, sadece ihaneti değil, sana yapılan her türlü haksızlığı da affetme. Oysa sen ne kadar güçlüsün, çektiğin doğum sancısını düşün. Sen ki o sancının altından kalkmış birisin. Gücünün farkına varmalısın artık.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!