İlişkiyi Bitiren Önemli Nedenler

iliskiyi-bitiren-onemli-nedenler

İyi giden bir ilişkide dahi beklenmedik bir zamanda sorunla karşılaşılabilir. Çoğu ilişkinin bitme nedenleri ortaktır ve ilişkilerde yaşanan sorunlar genellikle uyum, seks, ihanet ve saygı gibi nedenlerden ortaya çıkmaktadır. İlişkiyi bitiren önemli nedenler hakkında bilgi sahibi olmak ve kendi ilişkinizde bu konularda tedbir almak isterseniz sizler için tavsiyeler hazırladık. İlişkinizde dikkat etmeniz gereken odak noktalar şunlardır;

  • İlişkilerin bitmesine yol açan en önemli nedenlerin başında tek tarafı olan aşırı bağlılık gelir. Bir tarafın diğer tarafa oranla daha fazla bağlılık hissetmesi ve karşı tarafı sıkması ilişkinin bitmesine neden olabilir.
  • Cinsellik her ne kadar ilişkilerde olmazsa olmazlar arasında yer alsa da her tartışmanın ya da sorunun çözümünde cinselliğe başvurmanız büyük sorunlarda ilişkinin bitmesine neden olabilir.
  • Aynı karakterlere sahip olmamanız da ilişkiyi bitiren nedenler arasında yer alabilir. Siz sinirliyken karşınızdakinin sizi sakinleştirmesi, siz sosyalken karşınızdakinin de eğlenceyi sevmesi gerekir. Siz sinirliyken karşınızdakinin de ani çıkışlar göstermesi ilişkinizin zarar görmesine neden olacaktır.
  • İlişkilerde her gün aynı monoton düzeni yaşamak da sorun yaşatabilir. Sürekli mutlu olduğunuzu düşünseniz de bazı zamanlarda içinizde biriktirdiklerinizin aniden patlaması büyük tartışmalara yol açarak ilişkinize zarar verebilir.
  • İlişkiyi bitiren önemli nedenler arasında bir tarafın sürekli taviz vermesi de yer alır. Partneriniz her sorunda sizden fedakarlık bekleyecektir ve ufak bir sorunda fedakarlık göstermediğinizde ilişkinizin bitme noktasına gelmesine de neden olabilirsiniz.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!