İlk Buluşmada Bunları Yapmayın

ilk-bulusma

İlişkilerde ilk buluşmanın heyecanı ve önemi oldukça önemlidir. İlk buluşmada bireyler birbiri hakkında ilk izlenimlerini yapar ve geleceğe ilişkin kararlar da alınır. Belki de çoktandır tanıdığınız biriyle ilk kez baş başa konuşacaksınız. Ne giymeliyim, nasıl konuşmalıyım ve neleri yapmamalıyım diyorsanız ilk buluşmada bunları yapmayın;

  • İlk buluşmada en dikkat etmeniz gereken nokta kıyafetlerinizdir. Birçok kadın sırf zayıf görünmek için rahat edemeyeceği kıyafetleri tercih eder. Kendinizi kasacağınız, çok kısa ve dekolteli kıyafetlerden kaçınmalısınız.
  • Çoğu kadının yaptığı hatalardan birisi de yemek yemekten kaçınmaktır. Erkekler doğal kadınlardan hoşlanır ve mümkün olduğunca ilk buluşmada kendiniz olmaya çalışın.
  • Eski sevgilinizden ya da geçmişinizdeki kötü anılardan bahsetmeyin. Temiz bir sayfa açtığınızı ve yeni ilişkinize odaklandığınızı hissettirin.
  • Uzun soluklu ve ciddi bir ilişki düşünüyorsanız ilk buluşmada kesinlikle cinsellikten bahsetmeyin. Aksi halde karşı tarafa tek kişilik ilişki düşüncesi verebilirsiniz.
  • Birbirinizi ilk kez tanıdığınız için hayatınızdaki sorunlardan bahsetmeyin. Eğlenceli ve sakin vakit geçirmeye çalışın.

İlk izlenim iki kişi açısından da önemlidir. Bu nedenle mümkün olduğunca sade, içten ve doğal davranmaya çalışın. Abartıdan ve gösterişten kaçının. İlk buluşmada bunları yapmayın dediğimiz önerileri dikkate aldığınızda karşı tarafa iyi bir izlenim yaratabilirsiniz. İlk buluşmada evlilik konusunu açan taraf da siz olmayın. Erkekler ilk günden evlilik muhabbeti etmekten pek de hoşlanmazlar.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!