İlk Buluşmadan Korkmayın | matrouge

İlk Buluşmadan Korkmayın

Onunla ilk kez buluşacaksınız. Heyecan dorukta. Peki, şimdi ne olacak?

Artık bu konuda endişe etmenize gerek yok, çünkü ilk buluşmaların gerginliğini biz de biliriz. Kararlar verildikten sonra bile ne diyeceğinizi bilemediğiniz için menüye bakmaya devam etmeler, politikaya ve üzücü konulara girmeden yeni bir sohbet konusu açmaya çalışmalar… Sessizliği bir an önce bitirmeye çalışırken ortamı oldukça pozitif ve rahat tutmaya çalışmak da cabası. Nelerden bahsedeceğinizi bilemiyor ve kaygınızı kimseye göstermek istemiyorsanız önerilerimizi uygulayarak muhabbetin akşam boyunca rahatça akıp gitmesini sağlayabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

111. Tabii internetten, sosyal medya uygulamaları ve sitelerinden görüşeceğiniz kişinin tüm bilgilerine ve fotoğraflarına bir göz atmışsınızdır. Yine de o sizin için hala bir yabancı. Biraz yakınlık sağlamak için karşınızdaki hakkında birkaç varsayımda bulunarak aranızda ortak bir konu bulmaya çalışın. Sahne sizin: Onu araştırdığınızı belli etmeden öğrendiğiniz ilgi alanlarından da konu açabilirseniz harika.

2. Karşınızdaki kişiyi gerçekten dinleyin. Gerginlikten de olsa ilk buluşmanızda az önce söylenilenin üstüne aynı şey hakkında soru sorarsanız karşınızdakini önemsemediğiniz algısını yaratabilirsiniz.

3. Ne söylemeniz gerektiğini bilemiyorsanız zekice sorularla onu tanımaya çalışın. Sevdikleri, ilgi alanları ve sevmedikleri konusunda ondan bilgi almaya çalışın. Nasılsa onu daha iyi tanımak için oradasınız. Ancak ilk buluşmanızdaki bu soruların çok kişisel ya da hassas olmamasına dikkat edin zira karşınızdaki kişi bazı konuları özel bulup sizinle paylaşmamayı da tercih edebilir.

4. Kendinizi kaptırıp etrafınızdakileri ve çevrenizde olanları görmezden gelmeyin. Az önce yanınızdan geçen yaşlı kadının komik kahkahası ya da yan masadaki erkek grubunun ilginç sohbeti de kahkaha atmanızı sağlayacak keyifli bir muhabbet başlatabilir.

125. Ne söyledikleriniz kadar nasıl söylediğinizin de o kadar önemli olduğunu unutmayın. Özgüvenli ve kendinden emin bir insan sadece ilk buluşmalarda değil, her yerde daha başarılıdır. Ağzınızdan çıkanları fark etmeseniz de beden dilinizle tamamlarsınız. Üstelik, içten gelen bir gülümsemenin gücüyle her kapı açılabilir. Mesela, siz hiç kollarını göğsünde kavuşturmuş donuk ifadeli birinin “Seni Seviyorum” dediğini gördünüz mü?

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!