Kadın ve Moda | matrouge

Kadın ve Moda

kadin-ve-moda

İkisi de bir birine çok yakışan kelimeler. Ne güzeldir kadınlar, hele o güzel kadınlar ki kendi modalarını kendileri yaratırlar. Kimseye ihtiyaçları yoktur. Onlar her zaman güzel ve şıklardır. Kendilerince her şeyi bir birine yakıştırırlar. Sokak modası mı desek bilemedim. Hem moda nedir, kadının kendine yakışan kıyafeti giymesi değil midir moda.

kadin-modasiGüzel kadınlar vücutlarını çok iyi bilirler. Ayva göbekse asla yan çizgili bir bluz bir gömlek bir elbise giymezler, onlar bilirler ki dikey çizgiler kendilerini daha zayıf gösterir. İlla birinden akıl alma derdinde de olmazlar. Bu size çok yakıştı ifadelerine de aldanmazlar. Onlar neyin güzel olduğunu çok iyi bilirler. Onların kendi modaları vardır. Spor giyindiklerinde dağınık topuzlarını kendileri çok da güzel yaparlar. Kadın ve moda desek, bana yakışmadığı sürece moda da nedir ki derler. Modayı takip etmek kendini komik duruma düşürmek değildir. Bu sene bu moda, bahar modası, yaz modası, kış modası. Her modayı üstümüze yapıştırmak zorunda değiliz, belki bize hiç yakışmayacak, bize yakışmaz da renkleri çok güzeldir. Kadın yakışanı yapar, renklerle güzelleştirir giydiklerini. Mağaza elemanlarına kalacak olursak, bize de ne giysek yakışıyor, aldığın pantolonun düğmesi kavuşmaz, ama nedense mağaza elemanları her seferinde, bir iki giyin esner der, bu pantolonlar esniyorsa kalitesinde mi bir sorun var, yoksa biz mi giydikçe çekiyoruz ki. Kendi adıma modayı hiç takip etmedim, ama şık giyinmeyi seviyorum. Yılın modası olmasa da kıyafetlerim arkadaşlarım çok zevkli olduğumu söylüyorlar. Fiziğine uygun giyindikten sonra, yaşınızın kaç olması önemli değil. Toplumda yaşına uygun giyin derler, neden derler bunu da anlamadım. Ama ben Ajda Pekkan’a baktıkça spor ve şık giyinmenin yaşının olmadığını gördüm. Çoğu genç sanatçıya bakıyorum, moda diye kendilerini çok da güzel rüküş yapıyorlar. Bence herkesin Ajda Pekkan’dan biraz ders alması gerekiyor.

Zevkli bir kadın modaya uymaz, zevkli bir kadın modayı kendine uydurur. Moda diye yüksek ince topuklu ayakkabıyla bırakın yürümeyi ayakta bile zor duran kadınları gördüğümde bir kadın olarak,   yazık yaaa keşke önce yürümeyi öğrenseydi diyorum. Biz kadınlar güzeliz, bırakın modayı, yakışan neyse onu giyin üzerinize.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!