Ketojenik Diyet Yöntemi ile 1 Haftada 1 Beden İncelitiyor

diyet-yapmak

Ketojenik diyet yöntemi ile 1 haftada 1 bedene kadar bölgesel yağ kaybı ile incelme imkanı sunuyor.

İTALYAN doktor ve diyetisyenlerin bir numaralı tercihi SDM Diyeti Türkiye’de

Doktorların Batıda 40 yıldan fazla obezite ve obeziteye eşlik eden insülin direnci gibi birçok hastalığı tedavi ederken destek aldıkları ketojenik diyet yöntemi ile direkt yağdan kilo kaybı sağlayan SDM diyeti Avrupa’dan sonra şimdi Türkiye’de.

Gücünü birlikte çalıştığı doktor ve diyetisyenlerden alan Societa Dietetica Medica, SDM Bilimsel Beslenme ve Diyet Çözümleri, bilimsel temelle hızlı bir şekilde zayıflatarak ideal kiloya sağlıkla ulaşmayı sağlıyor. 1 haftada 1 bedene kadar bölgesel yağ kaybı ile incelme imkanı sunan SDM Diyeti, açlık hissinin yaşanmaması, bölgesel yağlanmalara ve selülite karşı oldukça etkin olması, kas dokularının ve deri gerginliğinin korunması ile alışılagelmiş ve dönemsel moda olan diyetlerden çok uzak ve bilimsel olmasıyla fark yaratıyor.

Avrupa’da yapılmış pek çok klinik çalışmaya ek olarak ülkemizde Acıbadem Üniversitesi’nde Prof. Dr. Murat Baş ve arkadaşlarının SDM Ketojenik Diyetleri ve Akdeniz tipi diyetler üzerine yaptığı karşılaştırmalı çalışmada SDM Diyeti uygulayanların Akdeniz tipi zayıflama diyeti uygulayanlara göre 2 kat daha fazla kilo, yağ kaybettiği, kolesterol ve insülin seviyelerinin düştüğü gözlemlenmiştir.

Yeterli protein, düşük karbonhidrat ve düşük yağ içeren, düşük kalorili ketojenik bir diyet olan SDM Diyeti İtalya’da uzmanların obezite ve fazla kiloya karşı kullandıkları bir yöntem olarak sadece uzman doktor ve diyetisyen reçetesi ile uygulanabiliyor. SDM çorba, makarna, çörek, kurabiye, kraker, çikolata bar, puding gibi çok sayıda whey protein bazlı  ve lifli gıdaları ile, Türkiye’de bu alanda en zengin ürün seçeneği ile hem doyurucu hem de pratik bir diyet sunuyor. Sadece diyetisyen kontrolünde uygulanmasına izin verilen bu ürünler, uzman reçetesi doğrultusunda danışanların ev veya ofislerine gönderiliyor. Şu anda bu diyeti pek çok ilde pek çok uzman danışanlarına düzenli olarak reçete ediyor.

www.sdmdiyeti.com

Sadece SDM ürünleri ve izin verilen sebzelerin tüketimi ile uygulanabilen SDM  Ketojenik diyeti ayrı ve birbirini izleyen üç dönemden oluşuyor;

  1. Zayıflama dönemi:
  • Düşük karbonhidrat ve düşük yağ içeren,  düşük kalorili ketojenik  bir diyet
  • Yüksek kaliteli protein indeksli (ideal ağırlığın kg’ı başına 1 g – 1,4 g) SDM protein takviyeleri ile kişinin ideal ağırlığına göre günlük protein ihtiyaçlarının miktar açısından takviye edilmesi.
  • Mikro beslenmenin tamamlanması: RDA’lara (önerilen günlük miktar) uygun vitaminler, mineraller, oligoelementler.
  • Haftada yaklaşık olarak 1,2-2,0 kg yağ kaybı sağlayarak 1 haftada 1 bedene kadar incelme
  1. Geçiş dönemi ile SDM diyeti ile kilo kaybının sabitlenmesi ve kişiye yeniden beslenme programı verilmesi, porsiyon kontrolünün sağlanması amaçlanmaktadır.
  1. Yaşam boyu sağlıklı beslenme; kişiye uygun dengeli bir beslenme ve fiziksel aktivite ile birleştirilerek hayat boyu optimal kiloyu korumaya yönelik beslenme programının oluşturulma aşamasıdır.

Ketojenik Diyet Nedir ?

Ketojenik diyetler ilk olarak obezite tedavisinde 1970’li yıllarda kullanılmaya başlanmış. Yıllar içinde obezitenin hızla artışıyla hızlı kilo vermede çözüm olmuştur. Ketojenik diyetin özelliği, karbonhidrat içeriği düşük bir diyet türü olması, en önemli noktası ise, glukoz yani karbonhidrat tüketimini kısıtlanırken sağlıklı yağları ve proteinleri yeterli düzeyde almayı sağlamaktadır. Ketojenik diyetler Batı’da çok uzun yıllardır birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle obezite ve dirençli kilolara (insülin direnci, polikistik over, troid vb nedeni ile kilo veremeyen), obeziteye bağlı ve/veya eşlik eden hastalıkların tedavisinde hızlı ve kalıcı kilo kaybını sağlayarak hastaların sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olur. Ketojenik diyetler günlük enerji kaynağı olarak karbonhidratı değil de vücuttaki yağ deposunu kullanır. Diyetin 4. gününden itibaren vücuttaki yağ yakılmaya başlanır ve bu sayede hızla kilo kaybı sağlanırken kişi kendinde yorgunluk ya da halsizlik gibi olumsuz etkileri  yaşamaz.

Fransız Endokrinolog tarafından İtalya’da  yapılan  Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen özel içerikli ürünler ile beslenme tedavileri diyetisyenler tarafından hazırlanarak takip edilir. Kilo verme sonrası bir geçiş programı ile kişilerin kilo-yağ kaybı sabitlenerek kalıcı alışkanlıklar kazandırılır. Son süreçte de hastalar diyetisyen kontrolünde yaşam boyu sağlıklı beslenme programı uygulayarak yaşam tarzı değişikliği ile alışkanlıklarından kurtularak uzun yıllar kilolarını korur.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!