Kilo Vermenizi Sağlayacak Gıdalar | matrouge

Kilo Vermenizi Sağlayacak Gıdalar

Kilo vermek sizi zorluyor mu? İşte size yardımcı olacak bazı gıdalar.

yeş

Yeşil Çay

Eminim yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığını antioksidan bakımından da çok zengin, vücuda çok yararlı bir besin olduğunu duymuşsunuzdur. Günde öğünlerinizin yanında gazlı içecekler yerine yeşil çay tüketmeniz sizi her zaman bir adım ileri götürecektir. Yapılan birçok bilimsel araştırma sonucunda da yeşil çayın yağ yakıcı özelliğini kanıtlamıştır.Bol bol yeşil çay tüketmeye özen gösterin.

293-4002_greyfurt,portakal,mandalina,limondetoksicecegi-greyfurt-portakal-mandalina

Greyfurt

Kilo vermedeki etkisi dilden dile konuşulan greyfurt, ekşi olmasına rağmen lezzetli ve yararlı bir tatlı seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerika’ da yapılan bir araştırma greyfurt suyunun kilo vermede etkili olduğunu göstermektedir. Greyfurt suyunun vücutta insülin hormonunu baskılamak suretiyle kişinin yemek yeme isteğini azalttığı belirtilmektedir.

yesil_mercimek_zayiflatiyor

Yeşil Mercimek

Küçükken çoğumuzun sevmediği, büyüyünce ise vazgeçemediği hastası olunan yeşil mercimek muhteşem bir lif kaynağıdır. Kalorisi ideal, lezzeti doyumsuz olan yeşil mercimek, salatasından çorbasına pek çok tüketme seçeneğine sahip.

 

 

 

Red_Apple-300x272Elma

Diyet listelerinin vazgeçilmezi, kilo vermek isteyenlerin en büyük dostu elmada, yeşil mercimek gibi lif kaynağıdır. Yapılan araştırmalarda da elmanın içerisinde bulunan ursolik asitin kilo verdirme konusunda etkili olduğu ispatlanmıştır.

 

kırmızıbiber-nedir-resmiKırmızı Biber

Ve en önemli yiyeceği sizin için sona sakladık. Bu yiyecek arasında belki de en önemlisi hapı dahi yapılıp zayıflama ilacı olarak satılan kırmızıbiberdir. Kırmızıbiberin içerisinde bulunan Capsaicin adlı madde sayesinde kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda verilen kiloların geri alınmamasın ve açlık hissini geciktirmeye olan etkisi bilim dünyası tarafından da kabul edilmektedir.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!