Kısa Bot Nasıl Giyilir?

Kısa Bot Nasıl Giyilir

Kısa botlar sonbahar kış aylarının vazgeçilmez ayakkabı modellerinden biridir. Yarım botlar ve bilekte biten botlar gibi birçok kısa bot modeli vardır. Kısa botlar şık ve zarif olması nedeniyle çok beğenilen modellerdir ancak bacak boyunu keserek boyu daha kısa göstermesi nedeniyle kombin edilirken kesinlikle dikkatli davranılması gerekir. Bacak boyunu kesmesinden dolayı bacakları kısa gösteren ve bileklerin de daha kalın görünmesine neden olan kısa botlar yanlış kombin edildiğinde kötü görünmenize neden olabilir. Peki kısa bot nasıl giyilir diyorsanız işte sizlere öneriler;

  • Bacak boyunuz kısa ise bacağınızı saran bir tayt ile aynı renkte kısa bot kombin ederek bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Kısa bot ve tayt kombini yaparken taytınızın paçasını botunuzun içerisine sokmanız da doğru seçim olacaktır.
  • Soğuk kış günlerinde 2016 trendlerine uyum sağlamak için kısa botunuzu çorap ve mini etek kombini ile tamamlayabilirsiniz.
  • Kısa botunuzu kombin etmeniz için ideal bir seçenekte dar kotlardır. Özellikle botun üzerinden bileğiniz biraz görünecek şekilde kotunuzu kıvırdığınızda son derece maskülen bir tarz yaratabilirsiniz.
  • Etekler ve elbiseler de kısa botunuzla kolayca kombin edebileceğiniz parçalardır. Özellikle farklı renklerde çoraplar ile bootie kombini oluşturmak sizi sezon trendleri ile şık bir görünüme kavuşturacaktır.

Kısa bot nasıl giyilir konusunda sunduğumuz öneriler ile siz de hem şık görünebilir, hem de 2016 kış modasına kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!