Maksimalist Moda Akımı | matrouge

Maksimalist Moda Akımı

maksimalist-moda-akimi

60’lı yıllarda ortaya çıkan minimalist akıma karşıt görüş olarak ortaya çıkan maksimalist moda akımı 80’li yılların moda trendlerini yansıtmaktadır. Maksimalist moda akımı son derece şatafatlı ve gösterişli parçalara sahiptir. Maksimalist moda akımında sadeliğin zıttı tasarımlar dikkat çekmektedir. Renklerin canlılığı, göz alıcı kesim tarzları ve oldukça cesur stilleri ile maksimalit moda akımında her parçanın abartılı oluşu göze çarpmaktadır.

Maksimalist akıma uyum sağlamak istiyorsanız dikkat çekici parçaları, renkli desenleri, büyük aksesuarları ve abartılı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Büyük şapkalar ve büyük gözlük modelleri de maksimalist akımın trendlerindendir. Kış aylarında geniş kesimlere sahip göz kamaştırıcı kaban modelleri ile bu akıma uyum sağlamak son derece kolay.

Maksimalist moda akımı için trend olan parçalardan birisi de yapay kürkler oluyor. Özellikle büyük düğmeleri ve kemeri ile gösterişe sahip olan kabanlar ve kürkler püskülleriyle de maksimalist akımı temsil ediyor. Asil ve feminen bir görünüm seviyorsanız maksimalist tarz kesinlikle size göre. Günlük yaşamda, özel gecelerde ve davetlerde dahi bu akıma kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

Büyük ve gösterişli kolyeler ile günlük kombin seçeneklerinizi kolayca maksimalist tarza dönüştürebilirsiniz. Canlı renkleri her ortamda cesurca kullanmak da bu akımın özgür seçimlerinden biridir. Sizi yansıtacak seçimleri dilediğiniz gibi kullanabilir, gösterişli parçalar ile hem şık, hem de ilgi çekici kombin seçenekleri oluşturabilirsiniz.  Maksimalist moda akımının 2016 moda trendleri arasında önemli bir yere sahip olduğunu söylemekte de fayda var.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!