Makyaj Teknikleriyle Burnunuzun Şeklini Değiştirin | matrouge

Makyaj Teknikleriyle Burnunuzun Şeklini Değiştirin

Aile yapısından dolayı ya da bir kaza nedeni ile burnunuz normalden biraz büyük olabilir ya da tam tersi çok küçüktür. Makyaj ile burun düzeltme tekniği ile bu sorundan kolayca kurtulmak mümkün olacak.

burunMakyaj ile burun küçültme: burnunuz normalden çok uzun ise uzun olan bölgeye fondöten sürmek gerekir. Uzun burun tarafına yapılacak koyu bir gölgelendirme sayesinde burnunuz olduğundan daha kibar görünecektir. Eğer burnunuz uzunlamasına değil de en olarak daha büyükse burun kenarlarına gölgeleme yaparak bu açığı kapatabilirsiniz. Makyaj ile burun büyültme için de gölgele yerine aydınlatıcı kullanmamız gerekiyor. Fondöten ile yapılacak ufak bir ayrıntı ile burnunuz daha büyük görünecektir. Eğer burnunuzda genetik nedenler ile ya da kaza sebebi ile yamukluk oluştuysa bunu da makyaj ile burun düzeltme taktiği ile kapatabiliriz. Burnun yamuk olan kısmına koyu, normal kısmına da açık makyaj yaparak yamukluğu fark edilmeyecek seviyeye getirebiliriz. Kendi sorununuza göre yaptığınız gölgeleme ardından pudra kullanarak bunları daha iyi şekilde kapatabilir ve güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz.

timthumb (1)Burnunuzun şeklinden dolayı şikayetçiyseniz ve makyaj ile kapatma yeterli olmuyorsa tıbbi destek de almalısınız. Tabi sadece burun düzeltme için estetik ameliyat pek hoş olmaz, yalnız nefes darlığı çekiyorsanız ve sorun sadece ameliyat ile çözülecekse düşünebilir. Eğer burnunuz çok fazla yamuksa ve evde tek başınıza makyaj ile herhangi bir düzeltme uygulayamıyorsanız, güzellik merkezlerine giderek profesyonel bir makyözden yardım alabilirsiniz. Burun kemiğiniz biraz çıkıntılı ise o bölgeye gölgeleme yaparak fırça ile yoğunluğu dağıtabilirsiniz. Böylece kemiğin görünümü dikkat çekmeyecek boyuta gelecektir.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!