Ofis Stilinizi Yenileyin | matrouge

Ofis Stilinizi Yenileyin

Her gün ofise giderken gardırobunuzun karşısında zamanınızı tüketiyor ve dolabın içindeki parçaların artık sizin tarzınızı yansıtmadığını düşünüyorsanız, ofis stilinizi güncellemenin vakti gelmiştir. İşte bu yolda size rehberlik edecek 5 pratik öneri:

efe21- İŞE DOLABINIZI BOŞALTMAKTAN BAŞLAYIN 

Dolabınıza baktığınızda tek gördüğünüz şey sıkıcı ve modası geçmiş parçalar mı? Stilinizi güncellemeye başlamanın yolu ilk olarak gardırobunuzu sadeleştirmekten geçiyor. Özellikle ofis stiliniz için bu çok önemli çünkü; vaktimizin hatta hayatımızın büyük bir bölümünü iş yerinde geçiyoruz. Bu nedenle yeni kıyafetlere yer açmak için dolaplarda biraz sadeleşmeye gitmek şart!

2- RENKLI PARÇALARA YÖNELİN 

Renklerin hayatımıza ve enerjimize yüksek oranda etki ettiği kanıtlanmış bir gerçek. Bu algıyı neden iş yaşantımıza da yansıtmayalım? Renklerden güç alarak enerji alanınızı olumlu yönde değiştirebilir ve stilinizde büyük bir yeniliğe gidebilirsiniz. Ofis stili için başlangıç olarak canlı renkler yerine daha soft ve pastel tonlara da yönelebilirsiniz.

3- STİL SAHİBİ PARÇALARA YATIRIM YAPIN 

Klasik ve sıkıcılığa yol açan ofis stilini yenilemek adına önereceğimiz bir diğer alternatif ise stil sahibi ve trend parçalara yatırım yapmak. Klasik ceket-pantolon takımlarından kurtulmanın özgürlüğünü son raddesine kadar yaşamanıza izin veriyoruz. Radikal bir değişiklik yapmak istemiyor ve sade bir görünümden yana hakkınızı kullanmak istiyorsanız, size uzun yelekleri öneririz. Kumaş pantolonlarınızın ya da kalem eteklerinizin üzerine giyebileceğiniz yelekler ile sade fakat iddialı bir stile sahip olacaksınız.

efe14- TERCİHİNİZİ RENKLİ BLAZER’DAN YANA KULLANIN 

Klasik tarzdaki siyah ve gri ceketlerden sıkıldıysanız, tercihinizi daha spor görünen renkli balzer’lardan yana kullanabilirsiniz. Renkli blazer’lar sizi daha genç gösterir ve farklı aksesuarları kullanmanıza olanak verir. İster kumaş pantolonlarla, isterseniz jean’lerle kullanabileceğiniz bu parçalar, ofis dışında da kurtarıcı parçanız olmaya aday!

5- AKSESUARLARIN ETKİSİNİ KÜÇÜMSEMEYİN 

Yalın ve sade stilinizi korumayı istiyor ama yine de bir farklılık arayışı içindeyseniz, sizin için önerimiz aksesuarlar! İster minik ister oversize aksesuarlar olsun, kıyafetinizin havasını bir anda değiştirdiğine şahit olacaksınız.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!