Piloxing'i Öğreten Kadın Mia, Türkiye'ye Geliyor! | matrouge

Piloxing’i Avrupa’ya Öğreten Kadın Mia, Türkiye’ye Geliyor!

piloxing-mia-smith

Zumba’dan sonra Hollywood yıldızlarından Victoria Secret’s mankenlerine kadar ünlüler dünyasını da kasıp kavuran yeni fitness fenomeni Piloxing’in yaratıcılarından Mia Smith, 27 Ocak Çarşamba tarihinde spor eğitmenlerini eğitmek yani Piloxing masterclass vermek  için Türkiye’ye geliyor. 

Yağ yakma, vücut şekillendirme, yüksek tempolu müzik, şık kıyafetler ve aksesuarlar deyince hemen akla gelen Ploixing’i Amerika’da Viveca Jensen ile birlikte tasarlayan Senior Master Trainer Mia Smith, bir süre sonra Avrupa’ya giderek Piloxing’i orada tanıttı, eğitmenler yetiştirdi. Şimdi de Ataköy Sports International’da özel eğitim verecek.

MiaSmithKinesiyoloji Fen Bilimleri Lisansı alan ve Egzersiz  bilimi mezunu olan Mia Smith, NewYork’ta modern dans eğitimi almış, grup eğitimi, kişisel eğitim ve beslenme danışmanlığı gibi farklı formlarda da sertikalar kazanmıştır. (http://piloxing.com/about/mia-smith)

Egzersiz içerisine pilatesin kas çalıştırıcılığını, boksun güçlendiriciliğini ve kardiyosunu, dansın eğlencesi ve duygusallığını harmanlayan ilk program olması nedeniyle PILOXING hızlı bir şekilde global anlamda bir fitness fenomeni haline geldi.

Piloxing, her seansta 900 ila 1000 kalori yaktırıyor.  PILOXING öğrencileri sert ve çevik boksörlere, zarif balerinlere ve sokak dansçılarına dönüşebiliyorlar.

Hilary Duff, Fergie gibi ünlülerin top fitness egzersizi haline gelen Piloxing, Amerika’nın önde gelen Redbook, US Weekly, Elle, Harper’s  Bazaar, Vogue, Cosmopolitan Sweden..vb. çok sayıda dergilerine konu olmuştur.

PILOXING, interval antrenmanlarla yapılandırılmıştır. Son çalışmalar, interval antrenmanın en çok kalori yakan ve kalp sağlığını geliştiren en etkili yöntem olduğunu göstermektedir.

Piloxing, salonlarda herhangi bir yeni cihaz gerektirmez. Sadece çalışmalarda Piloxing ağırlıklı eldiven kullanılması tercih edilir.

Mekan: Sports International/ Ataköy Marina

Tarih    : 27 Ocak 2016 Çarşamba

Piloxing örnek videoları

https://www.youtube.com/watch?v=RzFkXjD-gcI&feature=youtu.be

http://www.accesshollywood.com/videos/access-hollywood-live-start-piloxing-your-body-into-shape-28565/

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!