Saç Dökülmesini Önleyici Maskenizi Kendiniz Yapın | matrouge

Saç Dökülmesini Önleyici Maskenizi Kendiniz Yapın

sac-dokulmesini-onleyici-maskenizi-yapın

Beslenme eksiklikleri, kirli hava, keskin güneş ve kuru cilt gibi çok sayıda sebepten dolayı saçlar dökülmektedir. Dökülen saçların diplerinde yeni saçlar çıkması ya bir mucize ya da cerrahi bir müdahale gerektirmektedir. Ancak bakım ve onarım maskeleri düzenli olarak uygulandığında saçların dökülmesi önlenebilmekte ve hatta yeni saçlar çıkabilmektedir.

Malzemeler:

Yarım çay bardağı sızma zeytinyağı
1 yemek kaşığı elma sirkesi
1 adet bıldırcın yumurtası
4 diş sarımsak

Hazırlanışı:

Sarımsaklar tamamen ezilir ve derin bir kâsede zeytinyağı, sirke, bıldırcın yumurtası ile iyice karıştırılır. Karışım buzdolabında yarım saat bekletilir.

Uygulanışı:

Hazırlanan karışım kirli saça diplerden başlanarak uçlara kadar uygulanır. Kalın dişli bir tarak yardımıyla taranarak saçın her yerine maskenin ulaşması sağlanır. Maskenin tamamı uygulandıktan sonra parmak uçlarıyla saç diplerine masaj yapılır ve bir toka ile saç toplanır. Saça bone takılarak 15 dakika beklenir ve bone çıkarılıp saç diplerine yeniden masaj yapılır. Ardından yeniden bone takılarak 15 dakika daha beklenir. Önce ılık su ile sonrasında şampuan ile yıkanarak saç maskeden arındırılır.

Not: Bu maske iki haftada bir kez düzenli olarak yapılırsa olumlu sonuçları mutlaka fark edilecektir. Maskenin saçtan tamamen arındırmak amacıyla 2-3 kez şampuan uygulanmamalıdır. Bir kez şampuanlamak yeterli olacaktır. Saçın sarımsak ya da sirke kokmaması için aktardan edinilebilecek bir yemek kaşığı lavantayı bir demlikte sıcak su içinde bekletip bu su ile saçı durulamak faydalı olacaktır.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!