Saç Renginizi Nasıl Açabilirsiniz? | matrouge

Saç Renginizi Nasıl Açabilirsiniz?

d0ba19b159b6cc50301f130045f6f3f8

Bayanların en büyük ilgisi olan saç şekli, rengi konusu özellikle yaz aylarında daha da etkili olmaktadır. Yaz aylarında bayanlar mutlaka saçlarında küçük de olsa bir değişiklik yapmaktadırlar. Saçını kestirmeye, saçında yeni ve marjinal değişiklikler yapmaya cesaret edemeyenler genelde saç renklerini değiştirirler. Saç rengi için çok sayıda boya seçeneği ve saç rengi açma yöntemi vardır. Saçın rengini açma konusunda doğal yöntemler çok daha favoridir.

Papatya İle Saç Rengini Açma

Aktarlardan kolaylıkla bulunabilen kurutulmuş papatya alıp sıcak suda demleyerek ya da bir tencerede kaynatarak elde edilen suyu soğutup saça sürmek gerekir. Ardından güneşte saç kuruyana kadar 1-2 saat beklenir. Saç tamamen kuruduktan sonra normal şampuanla yıkanır. Bu işlem haftada bir kez tekrarlandığında 4-5 uygulama sonucunda saçın rengi açılmış olur.

Limon İle Saç Açma

3 adet limonun suyu sıkıldıktan sonra 1 bardak ılık su eklenir ve diplerden uca doğru tüm saça sürülür. Güneşte 1-2 saat bekledikten sonra saç normal şampuanla yıkanır ve saç kremi ile yumuşatılır. Bu işlem haftada bir kez uygulanır ve 4-5 uygulamanın ardından saç rengi birkaç ton açılır.

Peroksit İle Saç Açma

Peroksit eczanelerde ve bazı tuhafiyelerde bulunabilen bir maddedir. Limon ya da papatyaya göre saçın rengini daha hızlı açmaktadır. Öncelikle peroksit saçın dibinden ucuna doğru sürülür ve tarak yardımıyla tüm saça yayılır. Ardından yarım saat bekletildikten sonra normal bir şampuanla saç yıkanır ve kurutulur. Bu yöntem ayda bir kez kullanılmalıdır.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!