Saçlarımız İçin Doğru Tarak Seçimi | matrouge

Saçlarımız İçin Doğru Tarak Seçimi

sac-icin-dogru-tarak-secimi

Fön için
Saça zarar veren bir işlem olduğundan bu fırça saçlarına istediği şekli vermeye ve fön çekmeye uygun kaliteli bir fırça tercih etmekte fayda var. Bunun için petek dokulu metal fırçalar saçlarına diğerlerine göre daha az zarar verir.

Masaj için
Saç derisi vücudumuzun en havasız kalan bölgelerinden biridir, saçlarınız çok cansız ve mat görünüyorsa bu fırça tam size göre. Sert kıl yapılı fırçalar saçlarınızı olduğundan daha hacimli gösterecek. Saçlarınıza banyodan sonra bolca köpük sürün ve öne doğru eğerek fırçalayıp şekillendirin.

Çanta için
Ortadan kırılabilen ve küçük bir aynası olan fırçalar çantanız için çok idealdir. Genellikle her tip saç için uygun olan bu fırçalar dağılan saçlarınızı toparlamanıza ve düzgünleştirmenize yarayacak.

Kıvırcık saçlar için
Kıvırcık saçlılar saçlarını ancak nemli iken tarama şansına sahiptir. O da mümkün olduğunca geniş aralıklı bir fırçayla yapılmalıdır. Böylece saçlarını zarar vermeden kolayca fırçalayabilirsiniz.

Kepekli saçlar için
Saçlarınız kepeklliyse fırçalama olayına daha fazla özen göstermeniz gerekir. Çünkü saçlarınızı fırçaladıkça saç derinizdeki kepekler havalanır ve saçlarınız daha çok kepekli görünür. Bu nedenle ucu çok yuvarlak olan saç derinize zarar vermeyecek fırçaları tercih etmelisiniz.

 

Saç fırçası satın alırken dikkat etmeniz gerekenler:
– Tek parçadan üretilmiş olmalı
– Tüyleri pürüzsüz olmalı
– Plastik yerine at kılından yapılmış olmalı
– Metal fırça alınacaksa aralıklı olmalı
– Sapı elden düşmeyecek şekilde hazırlanmış olmalı.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!