Saint Laurent’in Yeni Kreatif Direktörü Anthony Vaccarello

Saint Laurent’in Yeni Kreatif Direktörü Anthony Vaccarello

Geçtiğimiz günlerde Hedi Slimane‘in Saint Laurent‘in kreatif direktörü koltuğunu bıraktığının açıklanmasının ardından; gözler bu koltuğun bir sonraki sahibinin kim olacağı sorusundaydı. Tahminler yanlış çıkmadı; Saint Laurent’in yeni kreatif direktörü Anthony Vaccarello.

2011 yılında yer aldığı Moda Haftası’nda ilk şovu ve koleksiyonuyla bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken Belçikalı tasarımcı Anthony Vaccarello, 1 yıl sonrasında aldığı ANDAM ödülüyle adımlarını sağlamlaştırmıştı. Koleksiyonlarının Versace tarafından övgüyle bahsedilmesinin ardından; ilham perilerinden Anja Rubik‘in açıp Karlie Kloss‘un kapadığı ikinci şovuyla; koleksiyondaki parçalarını arzu listelerinin üst sıralarına yazdırmayı başardı.

Anthony Vaccarello

Siyah ağırlıklı ve cesur kesimlerin iddia kattığı dikkat çeken tasarımlarının ardından Vaccarello;Versus Versace‘nin başına geçmişti. Çok konuşulan 2015 İlkbahar koleksiyonuyla farklı ruhları da ne kadar iyi yansıtabildiğini kanıtlayan Vaccarello’nun Saint Laurent’in kreatif direktör koltuğuna geçeceği söylentisi uzun süredir kulislerde dönen bir konuydu.

Versus Versace’deyken yaptığı gibi kendi markası için de üretmeye devam edecek olan Vaccarello’nun ilk Saint Laurent koleksiyonunu merakla bekliyoruz!

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!