Sevgililer Günü Önemini Yitiriyor mu? | matrouge

Sevgililer Günü Önemini Yitiriyor mu?

sevgililer-gunu

Kadınların ve erkeklerin fikirlerinin objektif bir şekilde paylaşıldığı KizlarSoruyor.com bu kez üyelerine,Sevgililer Günü hakkında ne düşündüklerini sordu. Yapılan ankette kadın katılımcıların yüzde 59’ü bu günün önemsiz olduğunu düşünürken, erkek katılımcıların yüzde 67’si aynı kanıdaydı. Bu sonuçlara göre, Sevgililer Günü’nün önemi gençler arasında gittikçe azalıyor gibi görünüyor.

Oylamaya 3.604’ü kadın, 2.141’i erkek olmak üzere toplam 5.745 kişi katıldı. Kadın katılımcılar arasında Sevgililer Günü’nü önemsiz bulanların sayısı, önemseyenlere göre azımsanmayacak miktarda fazlayken (önemseyen %41, önemsemeyen %59), erkeklerde bu fark daha da yüksek çıktı (önemseyen %33, önemsemeyen %67). Genele bakıldığında çoğunluğun (%63) “Sevgililer Günü’ne önem vermek bence çok banal!” demesi, Sevgililer Günü’nün gençler arasında pek de önemsenmediği şeklinde yorumlanabilir.

  Kadınlar Erkekler Tümü
Sevgililer Günü’ne önem vermek bence çok banal!

 

%59 (1.883) %67 (1.721) %63 (3.604)
Sevgililer Günü’nü eleştirmek bence çok banal!

 

%41 (1.293) %33 (848) %37 (2.141)

 

 İşte katılımcılardan bazılarının görüşleri:

Affedilmeyen  (Erkek, 31)

Bu gibi özel günlere önem vermek çok banal bence diye düşünüyorum. Açıkçası
iyi bir pazarlama tekniği, binlerce hediye alınıyor.

Obsession (Kadın, 37)

Sevgililer Günü’nü ben şahsen saçma buluyorum. Eğer sevgilin olacak kişi sadece seni senede bir gün anıyorsa seviyorsa hediye falan alıyorsa hiç olmasın daha iyi. Sevgili dediğin 365 gün seni sevmeli düşünmeli anmalı.

Devrik_karpuz (Erkek, 22)

Seven için her gün özel gün. Böyle kapitalizm uydurması günlere önem vermiyorum.

Kartaliçe_1903 (Kadın, 18)

Sevgililer günü, doğum günü, evlilik yıldönümü, tanışma günü, sıradan günlerde jestler… 1 yılda sevdiğin kişiye aldığın hediyelerin haddi hesabı yok. Bence hediye almak başlı başına saçmalık. “Seni seviyorum” demek yetmiyor mu?

devrik_karpuz (Erkek, 22)

İsteyen kutlar, istemeyen umursamaz. İkisinin de reklamını yaparak yaşamasınlar ama. “Of nasıl sevgiliyiz biz” ile “Of nasıl popüler kültür karşıtıyız biz” pek farklı şeyler değil. Bana ne kimin kutlayıp kutlamadığından ki?

ÖyküNazÖykü (Kadın, 27)

Sevgililer günü bence saçma ama eleştirmek de saçma. Mutlu olan kutlasın.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!