Sevgililer Günü Yaklaşırken Erkeğinize Hediye Vermenin Yaratıcı Yolları

efe1Erkeğinize ne hediye alırsanız alın, hediyenizi biraz daha yaratıcı ve eğlenceli kılmak adına paketleme, süsleme ve sunum konusunda biraz daha çaba harcayın. Alacağınız tepkiler hoşunuza gidecek!

Hediye Paketlemenin Zeki ve Yaratıcı Yöntemleri

Erkeğinize hediye verirken, bu kez üzerinde metalik kurdele bulunan ve üstünde alındığı mağazanın adı yazan, klasik kırmızı ve yeşil paketlerden kurtulup, farklı bir şeyler yapmayı deneyin. Hediyenizi paketlemek ve bunu erkeğinize sunmak konusunda size vereceğimiz bu sıra dışı tavsiyelerle, çok daha yaratıcı ve eğlenceli hediyeler verebilirsiniz:

Paket

Aldığınız hediyeyi, doğru şekilde paketlemek, belki çoğu zaman hediyeden daha çok ilgi çeker. Burada dikkat etmeniz gereken şey yaratıcı ve kendinize özgü bir paket yaratmanızdır. İşte size, hediyenizi farklılaştırmak için, değişik paketleme önerileri:

 • Klasik hediye paketleri yerine bu sefer alışılmamış bir şey kullanın. Bazı insanlar hediyelerini paketlerken, gazete karikatürleri ya da alüminyum folyo kullanmayı tercih ederler. Bunların yanı sıra tanıştığınız günün gazetesini ilk sayfasını ya da tuttuğu takımla ilgili bir derginin sayfalarını, hatta doğduğu yeri gösteren bir haritayı bile bu iş için kullanabilirsiniz.
 • Özel hediye paketinizi kendiniz yaratın. Bir rulo kese kağıdı alın ve sanat malzemelerinizi ortaya çıkarın. Şablonlar, pullar, boya ve kalemlerle hediye paketinizi kişiselleştirin.
 • Paketin üzerine erkeğiniz için aşk dolu sözcükler yazın. Fakat yazınızı, onun paketi yırtmadan önce görebileceği bir yere yazmaya dikkat edin.
 • İkinizin birlikte çekilmiş bir fotoğrafının bulunduğu bir hediye paketi sipariş edin.
 • Kağıt yerine kumaş kullanın. Garip şekilli bir kutuyu eşarpla sarabilir, onun için aldığınız kol düğmelerini, bir çorabın içinde ona sunabilir ya da hediyenizi dantelli bir iç çamaşırınızla paketleyebilirsiniz.
 • Kutu olarak farklı şeyler kullanmayı deneyin. Boş bir mısır gevreği kutusundan, eski moda bir kurabiye kutusuna ve renksiz plastik bir kutuya kadar her şeyi bu iş için kullanabilirsiniz.

Bağlamak

Hediyenizi yaratıcı bir şekilde paketlediniz. Şimdi sıra geldi bağlamaya. Sıkıcı kurdeleleri ve bağcıkları unutun. Bu kez hediye paketlerinizi bağlamanın daha yaratıcı yöntemlerini bulun. İşte size değişik bağlama stilleri:

 • Bir kemer, kravat ya da mendil gerçekten çok güzel ikinci hediye olacaktır.
 • Evcil hayvan seven erkeğinize vereceğiniz hediyeyi, köpek tasmasıyla bağlamanız hoş bir hareket olacaktır.
 • Doğayı seven erkeğiniz içinse, hediyenizi bambu yapraklarına ya da huş ağacı kabuğuna sarıp, kenevir sicimiyle bağlayabilirsiniz.
 • İpler, püsküller, bant ve ayakkabı bağcıkları da paketinizi bağlamak için şaşırtıcı ve hoş secimler olabilir.

efe2Kişiselleştirme

Aldığını hediyeyi kişiselleştirmek, onu çok daha özel kılacaktır. Beklenmedik son eklemeler hediyenizin sunum için son halini tamamen değiştirebilir. Örneğin çocukken sevdiği bir oyuncağı paketin üzerine yerleştirebilirsiniz. Bu tür eklemeler için kutunun ve paketin dışını düşünün ve onun kendisini özel hissetmesini sağlayacak bir şeyler bulmaya çalışın.

Mükemmel sunum

Sıra geldi hediyenizi vermeye, aldığınız hediye kadar onu nasıl verdiğiniz de önemlidir. Sıradan bir hediye alıp, doğru sunumla onu sıra dışı bir hale getirebilirsiniz.

 • Onu şaşırtmak için küçücük bir hediyeyi gerçekten büyük bir kutuya koyun. Bulabildiğiniz büyük bir kutuyu gazete parçaları, çerez ve şekerlemelerle doldurun ve gerçek hediyenizi paketin en altına saklayın.
 • Ona içinde yalnızca bir anahtar bulunan küçük bir kutu verin ve gerçek hediyeyi kilitli başka bir yere saklayın. Hediyenizi saklayacağınız yer, emanet dolaplarından, torpido gözüne kadar aklınıza gelebilecek her türlü yer olabilir.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!