Sex and the City’nin Yazarı Candace Bushnell’den Yeni Kitap: Monica’yı Öldürmek

kitap

Sex and the City, Ruj Ormanı, Carrie Günlükleri kitaplarının çoksatar yazarından ün, aşk ve aptallık üzerine, bağımlılık yaratacak bir hikâye.

Sex and the City ile televizyon ve moda dünyasında benzersiz bir akımın öncüsü olan Candace Bushnell, hayranlarının uzun zamandır onu dört gözle beklediği edebiyat sahnesine geri dönüyor. Başrolünde yine nevi şahsına münhasır kadınların yer aldığı Monica’yı Öldürmek,Artemis Yayınları tarafından yayınlandı.

monicaÇÜNKÜ HER KADININ MUTLU SONU AYNI OLMAK ZORUNDA DEĞİLDİ.

Candace Bushnell, yeni romanı Monica’yı Öldürmek’i şöyle anlatıyor: “Monica’yı Öldürmek, tamamen kimlikle ilgili bir roman. Monica, kadınların kendi içlerinde ‘daha kusursuz hallerini hayal ettikleri’ fikrinin metaforu aslında. Yirmili ve otuzlu yaşlarımızda, bizim için çalışan bir persona yaratırız, ancak kırklarımızda bu artık işe yaramamaya başlar. Tıpkı kaşındıran bir süveter giymek gibi. Bu durumda bir kadın ne yapar? Monica’yı Öldürmek, insanın kendisini yeniden keşfetmesi ve hatta gerekiyorsa kendini yeniden yaratmasıyla ilgili bir roman. Ayrıca iç sesinizi yeniden bulmanız için gereken cesarete de değiniyor. Bana kalırsa çoğu kadın, genç yaşlarında gerçek kimliklerini kaybedip bir süper-kadın olmaya soyunuyor ve her şeyi birden başarmaya çabalıyor. Başkalarını umursarken de kimliklerinin bir kısmını kaybediyorlar.”

 

“Bushnell denenmiş ve yüzde yüz doğru sonuç veren tarifine bağlı kalmış: Seks, mizah, kadınların kadınlarla dostluğu, aptalca kararlar veren zeki kadınlar ve heyecan verici hikâye düğümleri. Ayrıca Bushnell en iyisini sona saklıyor.” –Booklist

“Müthiş… Çok tatmin edici bir finali var.” –USA Today

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!