Siyah Noktalara Doğal Yollarla Dur Deyin

Siyah noktaları doğal yoldan temizleme yöntemleri:

lLimonlu Yoğurt Maskesi

Bir kase yoğurdun içine tüm bir limonu sıkın. Hazırladığınız bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek tüm yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Ilık suyla, yüzünüzde kurumuş halde olan maskeyi temizleyin. Siyah noktaları temizleme yöntemlerinden olan bu maskeyle hem cildinizi dezenfekte edip siyah noktalarınızı temizleyecek hem de varsa sivilcelerinizin kurumasını sağlayacaksınız. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

yYulaf Maskesi

Siyah noktaları temizleme yöntemleri arasında en etkililerinden biri olan yulaf, cildi derinlemesine temizler. Cildin fazla yağlanmasını önleyerek sivilce oluşumunu engeller. Cildi kuru olanların kullanmaması gereken yulaf maskesini ise hazırlamak oldukça basit. Haşladığınız yulafı bir kabın içinde ezip yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla temizleyin. Yulaf maskesini vücudunuza da uygulayabilir, diri ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

kkKırlangıç ve Ayrık Otu Toniği

Bu iki mucizevi otla oldukça etkili bir tonik hazırlayabilir, kusursuz bir cilde kavuşabilirsiniz. İki ottan da birer tutam bir kabın içine koyun. Üzerine beş su bardağı su ekleyin. Bir gece dinlendirin ve cildinizi her gün, hazırladığınız bu tonikle temizleyin. Kırlangıç ve ayrık otlu bu doğal toniğin etkisini kısa sürede göreceksiniz.

Tarçınlı Ballı Maske

Antibiyotik özelliği olan bal ve cildi sıkılaştıran tarçın ile çok etkili bir maske hazırlayabilirsiniz. Bu maske ile hem siyah noktalardan kurtulacak hem de cildinizdeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacaksınız. Bir çorba kaşığı süzme balı bir tatlı kaşığı toz tarçınla güzelce karıştırın. Siyah noktaları temizleme yöntemlerinden olan maskeyi yüzünüzde, özellikle temizlemek istediğiniz yerlere parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. Yaklaşık beş dakika dairesel hareketlerle masaj yapın ve ılık suyla durulayın.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!