Titanic II İçin Geri Sayım Başladı…

titanic-2-icin-geri-sayim

Yaklaşık bir asır önce İngiltere Southampton’dan New York’a yol alırken buz dağına çarparak batan Titanic, yeniden inşa edilecek “Titanic II” ile yeniden hayat bulacak.

Avustralyalı milyoner Clive Palmer’in girişimiyle inşasına başlanan yolcu gemisinin 2018 yılında gerçekleşecek ilk turu için şimdiden 40 binin üzerinde bilet satıldı.

İlk turunda Titanic gemisinin bin 200 kişinin ölümüyle sonuçlanan rotasını izleyecek olan Titanic II, İngiltere Southampton’dan New York’a yol alacak. 835 kabine sahip olacak geminin dikkat çeken özellikleri arasında Türk hamamı, gazino, tiyatro hastahane gibi hizmetleri bulunuyor.

Palmer: “Amaç Tarihi Bir Değeri Yaşatmak”

Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Avustralyalı Palmer, yaklaşık 3 yıl önce ortaya attığı fikri gerçekleştirmekten duyduğu mutluluğu ifade ederken, “Para benim için sorun değil. Titanic gibi en az 10 tane gemi yaptırırım. Amaç tarihi bir değeri yaşatmak, özel bir proje olması. Titanic ile hayatını kaybedenler bizim içim çok anlamlı. Yaşanan faciadan çok ders aldık. Yeni gemi yapımları hep bu dersleri gözeterek gelişti. Şu anda sadece para harcıyoruz, henüz herhangi bir para kazanmadık ancak bu hikayeyi tekrar hayata geçirerek hayatını kaybedenlerin anısını yaşatıyoruz, tarihi yaşatıyoruz. Kendi hayatım içerisinde yaptığım en anlamlı işlerden biri oldu. 1912 yılında birçok kişi Amerika’da yeni bir hayat kurma hayali içerisinde yola çıkmıştı. Bu da bu yolculuğa değer katan diğer bir nokta oldu” açıklamasında bulundu.

Titanic II’yi Basına Tanıttı

İnşa edilmekte olan yeni gemi için Londra Ritz Otel’de bir basın toplantısı düzenleyen Palmer, “Titanic hayallerin kurulduğu bir gemiydi ancak Titanic II hayallerin gerçek olduğu bir gemi olacak” ifadesini kullandı.

Titanic II, 2 bin 435 kişilik yolcu ve 900 kişilik çalışan kapasitesiyle Çin, Southeampton ve New York rotasını izleyecek. Gemide üç ayrı sınıfta yolculuk etmek mümkün olacak.

Sınıf farkına açıklık getiren Palmer, “Ben üçüncü sınıfta yolculuk edeceğim. Gerçek insanlarla gerçek bir yolculuk yaşayacağım. Gümüş çaydanlıklardan sıkıldım. Bu sınıf farklarını üç ayrı ürün gibi düşünün, bütçenize uygun olanı alacaksınız ve güvenlik nedeniyle sınıflar ayrı ayrı fakat herkes her istediği yere ulaşma şansına sahip” diye konuştu.

Titanic II, 269 metre uzunluğunda ve 55,800 groston ağırlığında olacak. Orijinalinden biraz daha uzun olan Titanic II, son teknoloji ile donatılıyor.

Palmer ayrıca, “Titanic II sosyal medya araçlarıyla bizleri sürekli meşgul eden her şeyden uzak olacak; ailemizle güzel vakit geçirme imkanı bulup eşlerimizi farklı bir gözle görmemizi sağlayacak bir atmosferi sunacak” şeklinde konuştu.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!