Vazgeçilmez Kadın Olmak!

Hepimizin bildiği bir gerçeği kabul etmek lazım. Erkekler dış görünüşten çok etkilenirler; karşısındaki kızın masmavi gözlerinin lens olduğunu, topuklularla o kadar uzun durduğunu, makyajla o kadar güzel göründüğünü bildiği halde etkilenirler.

Peki ama tek mesele kusursuz fiziksel görünüm mü? Tabi ki hayır! Öyle olsa dünyanın en güzel kadınlarından biri olarak kabul edilen Adriana Lima aldatılmazdı değil mi? Psikolojide hedonik adaptasyon denen bir kavram var. Yani; insanoğlu her şeye bir süre sonra alışıyor, mükemmel dediği kadının görüntüsü bile bir süre sonra ona sıradan gelmeye başlıyor. Bu yüzden vurgulamak gerekir ki; fiziksel görünüş ilişkiyi başlatmada bir hızlandırıcıdır ama ilişkiyi devam ettirmede önemli bir rol oynamaz.

Hadi birlikte konuyu derinlemesine inceleyelim.

Uzun İlişkiler Sürdüren Erkekler Hangi Kadınlardan Vazgeçemiyor?

1.Hayran Bırakın! Bir erkeği kadınına bağlayan temel şey hayranlıktır. Yani bir erkek karşısındaki kadına hayran olursa ilişkiyi uzun süre devam ettirebilir. Hep duyduğumuz bir laf vardır, kadınlar güçlü erkek isterler. Oysa pek belli etmeseler de erkekler de güçlü kadınlardan hoşlanırlar. Hatta hoşlanmakla kalmayıp hayran olur ve bağlanırlar. Erkekler her daim güçlü görünmeye çalışsa da onların da eksiklikleri ve zayıf yönleri vardır. Bir erkek evleneceği kadının güçlü olmasını ister. O yüzden uzun soluklu bir ilişkide güçlü kadın erkeğin vazgeçilmezidir.

Peki Erkek İçin Güçlü Kadın Kimdir?

Dişiliğini kaybetmemiş, alımlı ama aynı zamanda da kendi ayakları üzerinde durabilen, planlama yeteneği olan, erkeğin zayıf yanlarını kapatan, organize etme yetisine sahip ve hepsinden önemlisi zeki kadındır.

2.Her Zaman Gülümseyin! Erkekler için espri anlayışı yüksek ve espri yapmayı seven kadınlar çekicidir. Hem unutmayın ki gülümsemek bulaşıcıdır. Siz güldükçe etrafınıza da bu enerji yayılacaktır. Kalabalık ortamlarda çekinmeden gülümseyen, neşeli ve hayat dolu kadınları erkekler çekici bulurlar.

3.İçinizdeki Cevheri Dışa Yansıtın! Erkekler bir kadının severek yaptığı işi, o işi yaparken takındığı tavrı inceler. Yaptığınız işe tam odaklanın, sanki dünyanın en önemli işini yapıyormuş gibi bir tavır takının ve bu tavırlarınızın o erkekte hayranlık dolu bakışlara dönüştüğünü göreceksiniz.

4.Kendinizle Barışık Olun! Hiçbir ademoğlu kusursuz değildir. O kusurlarınızı fark edin, kabullenin ve düzeltmek için çabalayın. Erkekler biz kadınlara göre daha realist varlıklar olduğu için kendine güvenen, kendine değer veren kadınlar onlara çekici gelir.

5.Annesi Olmaya Çalışmayın! Erkeklerin güçlü kadınlardan hoşlandığını belirtmiştik. Hem güçlü hem de anaçlık duygusunu yitirmemiş kadınlardan ise daha fazla hoşlanırlar. Burada dikkat etmeniz gereken bir ince nokta var ; siz onun annesi değilsiniz. Cem Yılmaz bir röportajında şöyle diyordu; ‘ Ben de diğer erkekler gibi yanımda prenses görmek isterim. Fedakar Nene Hatun değil.’ Güçlü fakat yumuşak kalpli kadınlar, yeri geldiğinde sert durmayı, kararlarından dönmemeyi beceren kadınlar erkeklerin gözünde bir anda vazgeçilmez bir kadına dönüşürler.

6.Saklı Kalın! Yapabileceklerinizi ve yeteneklerinizi bir anda tamamen ortaya çıkarmayın. Bırakın o sizi merak etsin, sizi öğrenmeye çalışsın ve zaman içinde çözsün. Karşı tarafı merak etmek bir ilişkiyi aslında canlı tutar. Merak duygusu değil midir insanlık tarihindeki bütün keşifler ve buluşların sebebi. Unutmayın erkekler nerede ne yapacaklarını kestiremedikleri kadınlara karşı meraklarını hep taze tutarlar. Bu yüzden bırakın gizemli yönleriniz bir süre daha sizinle kalsın.

Ne demişti Coco Chanel hatırlayalım; ‘Yeri doldurulamaz olmak için farklı olmak zorundasınız‘.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!