Yüzünüzde Beliren Erken Kırışıkların 5 Nedeni | matrouge

Yüzünüzde Beliren Erken Kırışıkların 5 Nedeni

Gündelik hayattaki küçük yanlışlar, yüzünüzde kırışıklıkların erkenden oluşmasına neden oluyor.

efeYana doğru uyumak

Yapılan çalışmalar, bazı uyku alışkanlıklarının yüz çizgilerine yol açtığını gösteriyor. Ama bu yorucu bir günden sonra uyuduğunuz derin uyku değil. Bu kalıcı kırışıklıklar, uzun süre aynı şekilde yüzüne yastık veya yatakla baskı yaptığında meydana geliyor. Bunu önlemek için sırt üstü uyumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Ama eğer yapamıyorsanız, uyku pozisyonunuzu sık sık değiştirmeyi deneyin. Gece yatmadan yüzünü nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Sık sık yüz yıkamak

Yüzünüzü çok sık veya sert bir şekilde yıkamak, cildinize baskı uygulamanız demektir. Bu tür baskılar zamanla yüzünüzde kırışıklıklara neden olur. Yüzünüzü günde iki kereden fazla yıkamak ve doğru bir şekilde yıkadığından, makyajınızı tamamen temizlediğinden emin olun.

Aşırı pudra kullanımı

Pudra, cilt görünümünü matlaştırır ve kuru bir görünüm sağlar. Çok kuru ciltler ise yaşlı ve yorgun gözükmeye eğilimlidir. Bu nedenle pudra kullanımını abartmayın. BB kremleri kullanabilirsiniz.

efe4Mimiklerinizi abartmayın

Gözleri sık sık kısmak, kaşları çatmak gibi ifadeleri günlük hayatta sürekli yapmak cildinizin erken kırışmasına neden olur. Ancak çok sık gülmekten kaynaklı kırışıklıklar, bir kadına en çok yakışan kırışıklıklardır.

Güneşten korunmamak

Günün her anında kendini güneş ışınlarından koruyarak tam koruma sağlamalısınız. Günlük nemlendiricinizin içine güneş koruması ekleyebilirsiniz.

 

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!