Zayıflamak İçin Bunlardan Uzak Durun

Zayıflamak için uzak durmanız gereken besinler:

efe41. ‘Light’ ürünler
Yapılan araştırmalara göre, bir ürün ‘light’ olduğunda normalde tüketileceğinden %30 daha fazla tüketiliyor. Ayrıca bu ürünlerde genelde yağ oranı az olduğu için tadını koruyabilmek adına şeker ilavesi yapılıyor; bu da sizin amacınıza pek hizmet etmiyor değil mi?

2. Meyve suyu
Bir öğünde altı adet portakal yiyebilir misiniz? Diyelim ki yediniz, yemeli misiniz? Fruktozun çok da masum olmadığını unutmamak gerek. Bir bardak sıkma portakal suyu için ortalama altı portakal kullanılıyor. Hazır meyve sularının içerisindeki tatlandırıcı ve şekerlerden bahsetmiyoruz bile.

3. Alkol
Eğer kilo vermek gibi bir niyetiniz varsa alkolden kesinlikle uzak durmalısınız. Evet, şeker oranı gerçekten düşük olan kokteyller var ancak alkolün kilo vermenize engel olmasının temel nedeni şeker değil. Vücudunuzda alkol olduğunda, böbrekler alkolü toksin olarak algılar ve vücuttan atmaya çalışır, bu süre boyunca da kalori yakamaz.

efe64. Sadece karbonhidrat içeren herhangi bir yiyecek
Kraker, bisküvi, ekmek vb yiyecekler tükettiğinizde vücudunuz karbonhidratları direkt olarak şekere çevirir ve bu şekeri kan dolaşımınıza katar. Tüm bunlar vücudunuzun ekstra insülin üretmesine ve sonunda sizin tekrar acıkmanıza neden olur.

İZLEMEYİ UNUTMAYIN!